Antalya’nın En Güzel Tatil Yerleri Nerelerdir?

            Antalya Akdeniz sahilinde turizm bakımından oldukça gelişmiş ve yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da turist akınına uğrayan bir ilimizdir. Deniz, güneş ve tarihi güzelliklerin birleştiği Antalya, Akdeniz’in en temiz koylarına sahiptir. Yıl içerisinde özellikle yaz aylarında yoğun bir turist artışı olmaktadır.

Antalya Merkez:

Antalya şehrin merkezinden denize girilebilen ender kentlerden birisidir. Şehrin merkezinden Konyaaltı ya da Lara plajlarında deniz keyfini yaşayabilirsiniz. Tarihi yapısı ve eğlence merkezleri ile Antalya Kaleiçi bölgesi de gözde tatil mekânları arasındadır.

Olympos:

Doğa ile eğlencenin birleştiği bir nokta olmasıyla Olympos özellikle gençlerin tercih ettiği bir tatil mekânıdır. Küçük pansiyonlarda ve ağaç evlerde kalma fırsatı sunan Olympos Yanartaş ile tatilinizin içine görsel şölen de katmaktadır.

Finike:

Sakin bir tatil tercih etmek isteyenlerin tercih etmesi gereken bir yerleşim yeridir Finike. Antalya çevresinde özellikle narenciye çeşitleriyle ünlüdür. Kemer, Olympos gibi bir üne sahip olmasa da yeni turizme adam atan bir yerleşim yeri olma özelliğine sahiptir.

Kemer:

Yaz aylarında çok turist yoğunluğu oldukça fazla olan Kemer Antalya’nın 42 km. güneybatısında yer alır. Renkli gece hayatı, denizi ve denize kadar ulaşan çam ormanları nedeniyle çok tercih edilen bir yerleşim bölgesidir.

Kaş:

Türkiye’nin en iyi dalış merkezleri içinde yer alan Kaş diğer turistik bölgelere göre daha zor bir ulaşıma sahiptir. Çevresinin dağlarla çevrili olması ulaşımını zorlaştırırken koyları bu durumu avantaja çevirmiştir. Denizinin temizliğinin yanı sıra renkli gece hayatı ile de dikkat çekmektedir.

Kalkan:

Küçük pansiyonları, deniz restoranları ve koyları ile turistlerin tercih ettiği tatil beldelerinin başında gelmektedir. 

Akdeniz’in güzide tatil şehri olan Antalya’nın diğer tatil noktaları ise şunlardır; Alanya, Manavgat, Side, Kekova, Belek ve Adrasan.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir