Arıcılık bir iş fikri olabilir mi?

Yeni bir iş mi kurmak istiyorsunuz? Arıcılık mesleğini güzel iş bir iş fikri sayabilirim. Çünkü hobi olarak başlasanız bile kısa süre sonra mesleğiniz haline gelecektir. 5 bin tl ile ne yapılabilir soruları olur genelde. Ben arıcılığa 5 bin değil 500 tl ile başlanabileceğini düşünüyorum.

Arıcılık yapmak kolay mı?

Türkiye bal üretiminde dünyada ikinci sırada yer alarak bu sektörde ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Dört tarafı denizlerle çevrili ülkemizde arıcılık yapmak çok kolay. Çünkü iklim olarak çok müsait. İş fikirleri arasında sayılabilecek güzel bir sektör.

Her zaman iş fikirleri dikkatinizi çekmiştir. Acaba ne yapsam da hem keyif alsam hem de para kazansam. Hobi olarak başladığınız arıcılık zaman içerisinde hızla büyüyerek mesleğiniz haline gelebilir. Teknik olarak arıcılık yapmak artık günümüz şartlarında çok kolay. Arıcılık malzemelerinin çokluğu ve kullanışlı olması ise ayrı bir avantaj.

Evet bir iş düşünüyorsanız ve iş fikirleri arasında geziniyorsanız arıcılığı tavsiye edebilirim. Arıcılık etiketine sahip olduktan sonra ürettiğiniz balı pazarlamanız ise çok kolay. Bal ülkemiz insanı tarafından çok sevilir. Ve iyi balın her zaman yüksek fiyat olacağı düşüncesi hakimdir. Haliyle ürettiğiniz balları önce eşe dosta ikram ederek sonra pazarlayarak para kazanmanız mümkün.

Arıcılığa Nasıl Başlanır?

Bir iki kovanla başlamanız mümkün. Kovanları ise her zaman en yakınınızdaki arıcılardan bulmanız mümkün. Arıcılık blogları ve arıcılık kitapları ise bu alanda teknik bilgi açısından çok faydalı. Arıcılarımız artık blog açarak tecrübelerini paylaşıyorlar. İnternet üzerinden bilginizi çok çabuk çoğaltabilirsiniz.

Arı Çoğaltmak Kolay mıdır?

Ana arı üretimi ile bir kovan arıyı aynı yıl on arı yapmanız mümkündür. Ülkemizde son yıldır ana arı üreten firmalar çoğalmıştır. Arı çoğaltmayı düşündüğünüz zaman firmalar ile irtibata geçerek nisan aylarında ana arı temin edebilir ve kolonilerinizi çoğaltabilirsiniz.

Arıcılığa başlayın ve yeni bir iş kurmanın heyecanı ile yolunuza emin adımlarla devam edin.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir