Bilginin ışığında e okul sistemi ve başarı

E-okul sistemimin yaygınlaşması ile veliler öğrenci notları ile daha ilgili hale geldiler. Eğitimde ilgi başarıyı getirir. Böyle güzel bir sistem ancak okuyan bilgili insanlar sayesinde olur.

Her anne baba evladının başarılı olmasını ister. Başarılı öğrenciler hedeflerine kolay ulaştıkları gibi velilerini mutlu ederler. Çocukların başarısı için anne babaların dikkat etmesi gereken hususlar var elbet. Bunlardan birisi ve belki de en önemlisi çocuğa kitap okuma sevgisi kazandırmak. Kitap okuyarak büyüyen çocukların olayları yorumlama gücü geliştiği gibi , geleceğe daha iyi hazırlanmaktalar. Kitap okuyan çocuklar için okul dersleri daha kolay geçmekte. Çünkü okudukları hikaye ve romanlar sayesinde ufukları açılmakta ve bilgi erişimi , yorumlanması daha kolay olmakta.

Bilgi güçtür. Çevremizde gördüğümüz her güçlü sistem bilgi sayesinde dizayn edilmiştir. E-okul gibi sistemlerin geliştirilmesi ve onun gibi daha güçlü sistemlerin geliştirilmesi için bilgiye ihtiyaç vardır. Bilgili çocuklar yarınların bilgili insanı olarak yeni gelişmelere hazır olurlar. Sıkıntılı zamanlarda çözüm üreterek bilginin gücünden istifade ederler. Bilgi hayatımıza yön verir. Bilgiye ulaşmak içinse okumak kitaplarla dost olmak gerek.

Çocukların notlarına kolay eriştiğimiz için artık okula gitmeden dahi sistem üzerinden bilgi alabiliyoruz. E-okul veli bilgilendirme sistemi bu işi çok güzel yapıyor. Sistem bilgili insanlar sayesinde günden güne gelişerek bizlere eğitime dair güzel haberler sunuyor. Bilgi sayesinde güzel haber duymak , güzel haberler ile hayatı şekillendirmek kolaylaşır. E-okul veli bilgilendirme sistemine evdeki bir bilgisayar üzerinden kolaylıkla ulaşmak mümkün hale geldi. Bilgisayarı açtığınızda Google arama motoru hemen karşınızda. Size e-okul ile ilgili o kadar bilgi ve haber verir ki şaşarsınız. Ve anında sisteme erişerek öğrencinin notlarına erişirsiniz. Notları görünce öğrencinin başarı eğilimini görmek mümkün. Hangi derslerde daha başarılı anlamak mümkün. Sonrası ise çocuğun bir adım önünde giderek ona yol göstermek rehber olmak.

E-okul sistemi ile Türkiye deki eğitim süreci farklı bir hal aldı. Bilginin gücü ile sistem günden güne gelişti ve dünyanın hayranlıkla izlediği bir sistem haline geldi. Bilgiyi önemsiyoruz. Kitap okumayı önemsiyoruz. Sonrası ise kendiliğinden gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir