Bir hobiniz var mı?

Bir insana 24 saat az gelir mi?

Bir kişi keşke biraz daha zamanım olsaydı der mi?

Birisi sevdiği bir uğraşı yüzünden geceleri uykusuz kalabilir mi?

Her gün iş bitiminde koşarak ilgilendiği uğraşıya koşabilir mi?

Evet evet evet..

Sevdiğiniz bir hobiniz varsa  zamanın durmasını isteyebilirsiniz. Güzel bir hobi sizin için boş zaman yok demektir. Dolu dolu geçen her dakika sizin için sağlık mutluluk demektir.

Güzel bir Hobi , işten kalan zamanlarınızı mutlu geçirmeniz için bir fırsattır. Zorunlu olmadığınız ama koşa koşa ona koştuğunuz güzel bir uğraşıdır.

Var mı bir hobiniz?

Öyle anlar olur ki bazen bir hobi profesyonel olarak yapılan bir iş haline gelir. Yatırımlar yaptığınız, geliştirmek için zaman harcadığınız daha çok mutluluk için peşinden koştuğunuz bir iş..

Yoksa bir hobiniz can sıkıntısı her zaman sizin yoldaşınız olacaktır.

Şöyle bir düşünün neler yapmaktan hoşlanıyorsunuz. Hangi işleri yapmak hoşunuza gidiyor.

Ve hemen şehrinizin kitapçısına koşun. İlgilendiğiniz alanla ilgili bir kitap var mı sorun. Her türlü alan olabilir. Arıcılık olabilir , balıkçılık olabilir , para kazanma sırları olabilir , çiçek yetiştirme olabilir , pul biriktirme vs. aklınıza ne geliyorsa hepsi olabilir.

İşinizi çok seviyorsanız işinizin bir parçası olabilir. Yaptığınız işle ilgili kitapları dergileri takip edebilir , gezmeyi seviyorsanız farları takip edebilirsiniz. Ve paylaşımlarınızı bir blog site ile sevdiklerinize , takipçilerinize duyurabilirsiniz.

Herkesin bir hobisi olmalı. Daha güzel vakit geçirmek için , yaşadığınız her andan zevk almak için bir hobiniz olmalı.

Öyle ki emeklilik günleri geldiğinde işiniz hazır demektir. Kim bilir hobinizden elde ettiğiniz gelirle emeklilik maaşınızdan daha çok kazanmanız bile mümkün.

Blog Yazarı : Fatih Bircan

 

 

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir