Bir web siteniz olmalı

İyi bir web sitesinin 9 pazarlamacıya denk olduğunu söylerler. Günümüz şartlarında artık her işletmenin bir web sitesi olmalı.

Satışlarım mahalle sınırlarını aşsın ülke geneline hitap edeyim , dört bir yandan talep gelsin diyorsanız güzel hazırlanmış bir web sitesine ihtiyacınız var. Hızla gelişen teknoloji ile artık internet ve bilgisayar her eve girmiş durumda. İnternet ucuzladığı gibi site kurma maliyetleri de bir hayli düşmüş durumda.

Mutlaka işletmenizin dinamik sayfalara sahip bir web sitesi olmalı. Kurumsal kimliğinizi destekleyici bir site ile sınırlarını genişletebilir uzaklara ürünlerinizi gönderebilir talep toplayabilirsiniz.

Peki siteyi nasıl kuracaksınız?

Bu konuda google size hemen yardımcı olacaktır. İşinizle ilgi sitelere göz atabilirsiniz. Sitelerin altında kurucularının isimleri yer alır. Buradan bilgi alabilirsiniz. Ayrıca web sitesi kuran işletmeleri inceleyerek iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz. Çok da yüksek olmayan fiyatlara artık web siteleri kurulmaktadır.

Kurumsal sitenizin mutlaka ( haberler – basın bültenleri ) kategorisi olsun. Ve bu kısımları aktif olarak kullanın. Hazırladığınız haber ve bültenleri ekleyerek arama motorlarının sizi hemen fark etmesini sağlayabilirsiniz. Ve böylece aramalarda sektörünüzde en önde çıkmaya başlarsınız.

Düzenlediğiniz kampanyaları sitenize ekleyerek yerel haber sitelerine duyurun. Haber siteleri belli bir ücret karşılığında size yardımcı olacaktır.Kabul etmeyi deneyin. Çünkü gördüğünüz fayda karşısında reklamın değerini daha iyi anlayacaksınız.

İl dışından ulaşan müşterileriniz siteniz üzerinden size ulaşsınlar. Alışveriş edilecek şekilde tasarlarsanız kısa sürede online satışa başlarsınız.

Eğer işletmeniz için reklama ağırlık veriyorsanız ve para harcıyorsanız web siteniz tam aktif ve bilgi yönünden dolu olmalı. Dikkatini çektiğiniz hedef kitleniz sitenize uğradıktan sonra hemen sipariş için temasa geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir