Bu metin bir oturuşta yazıldı ve 1000 kelime

Yeni eklenen bir kaç cümle ile çoktan 1000  kelimeyi geçmiş bulunmaktayız. Yazdığımız metinlere zaman zaman eklemeler yaparak kelime sayısını çoğaltmak ve ortaya bir eser çıkarmak mümkün. Metin yazısı herkes için önem arz ediyor.

Artık hayatımıza kelimeler yön veriyor. Çünkü yazılan haberler ve içeriklerle yaşantımız şekilleniyor. Bu metni 1000 kelime olarak yazmak istiyorum ve başlıyorum. Çünkü yazı yazmanın günümüz şartlarında bir gereklilik olduğuna inanıyorum. Ne işle meşgul olursa olsun her insan mutlaka yazmalı. Mesela tanıtım yazısı ile ürünlerinizi tanıtabilirsiniz. Yazmak için o kadar çok gerekçemiz var ki. Hele birde yazmak için bir çok alet gelişmiş. Bir cep telefonu bile bizim metin düzenleyicimiz olabilir. Sağa sola çektiğimiz mesajları bir düşünün. Ne kadar yazı ile içli dışlıyız. Bunu planlı ve bir hedef dahilinde yaparsak bir çok alanda başarı bizimle olacaktır. Evet bu paragrafın bitmesi için yazmaya devam etmeliyim. Çünkü 100 kelime olmasını istiyorum. 10 adet yüz kelimelik paragraf yazarak 1000 kelimeye ulaşacağım. Konular farklı olsa da hedef 1000 kelimeye ulaşmaya çalışmak.

Neden Yazıyorum?

Neden mi yazıyorum? Çünkü bir blog açtım. Kişisel blog. Eğer blogum için yazı üretemezsem internette olmanın bir web sitesi ile uğraşmanın bir anlamı olmayacak. Her zaman şunu savunmuşumdur. İnternette var olmak istiyorsanız yönetim panelinde olacaksınız. Çünkü tüm dünyayı bir sarmaşık gibi saran internet artık yaşamın bir parçası ve her zaman yönetim panelinde olanlar kazanıyor. Bir genç yönetim paneline geçmeyi düşünmeseydi facebook gibi devasa bir site ortaya çıkar mıydı? Birkaç genç yönetim paneline geçmeyi düşünmeseydi google gibi dünyayı alt üst eden bir site ortaya çıkar mıydı? Birkaç gencin hayalleri olmasaydı hayatın bir parçası olan sosyal medya kavramı ortaya çıkar mıydı? Evet artık internet hayatın bir parçası ve var olmak için yönetim panelinde olmak gerekiyor. Var olmak için yazmak gerekiyor. Evet biraz hızlı gittim bu paragraf 100 kelimeyi çoktan geçti. Metin yazarı olmak için mutlaka düzenli olarak yazmalısınız.

Mutlaka yazacak bir konu vardır

Evet yazmalı. Her konuda yazacak bir şey bulmalı. Nasıl ki konuşmaya başlayınca susmak bilmiyorsak yazmaya başlayınca da yorulmak nedir bilmemeliyiz. Çünkü dünya yazanlar sayesinde yönetiliyor. Nasıl mı? Düşünceler metin haline , basın bülteni haline geliyor ve kitleler okudukları ile dünyayı değiştirmeye başlıyorlar. Okuduklarına yeni bir şeyler , yeni fikirler eklemeyi seven insanlar sayesinde toplumun ihtiyacına cevap verecek gelişmeler ortaya çıkıyor. Her güzel konuşmanın arkasında iyi bir metin yazarı vardır. Güzel konuşmalar küçük kağıtlara yazılmış metin çalışmaları sayesinde ortaya çıkmıştır. Yazı çalışmaları sayesinde ortaya çıkan konuşmalar ile kitleler etkilenmiş ve sosyal bir varlık olan insanın yaşamında değişmeler olmaya başlamıştır. Evet bu paragrafında nihayet spnuna geldik.

1000 kelime yazmak

Umarım bu yazıyı okuyan , sabırla bitmesini bekleyen vardır. Çünkü sonuçta bir çok bil edineceğinizden eminim. Bir haylidir bu metin yazı çalışmasını yapmayı düşünüyordum. Nasip bu güneymiş. Evet yazıyorum. Okuyan olmasada bu 1000 kelimelik yazıyı yazmadan yayınlamayacağım. Aşladı. Dedim ya bir blog sitem var. Ve ben bunun için yeni metinler üretmeliyim. Eğer yeni metin yazıları üretmezsek inernet kopya içerik yüzünden bir çöplüğe dönecek. Her yerde aynı yazılar. Her yerde aynı içerikler. Kopya içeriklerle devasa bir metin çöplüğü oluşturacağız. Gözlerim acımaya başladı. Ama bu yazıyı bitirmeden bırakamayacağım. Ne kadar çok çalışma yaparsak kelimeleri o kadar kontrolümüz altına almayı başarırız. Ve yüzlerce kileme yazmaya başlayına kitaplar arkadan gelemeye başlayacaktır. Çünkü günde bin kelime yazmış olsanız on günde bir kitap oraya çıkarmanız mümkündür. Bu ise düzenli olarak metin yazma çalışması yapmak ile mümkündür.

Popüler anahtar kelimeler

Bu aralar sitemi kontrol ederken açık ilköğretim sınav sonuçları ile revaçta olduğumu gördüm. Siteyi şöyle bir kontrol ettim. Birkaç ay önce yazdığım bir metin sürekli takip ediliyor. Sınav sonucu arayanlar arama motorları sayesinde sitemi ziyaret ediyorlar. Ziyaretçi siteler için bulunmaz nimettir. Çünkü internet ziyaretçiler sayesinde vardır. Ne kadar ziyaret edilirseniz o kadar çok gayret edesiniz gelir. Birde yeni içerikler üretiyorsanız artık arama motorları sitenizden hiç çıkmazlar. Sosyal medya sitelerinin bu kadar meşhur olmalarının sebeplerinden biriside sürekli yeni içerik girilmesidir. Siz farkıda olmazsınız bir metin yazarsınız ama o yazdığınız yorum site için çok değerlidir. Hemen indexlenir ve motorlar ziyaretçi göndermeye başlarlar. Ve popüler olan siteler için para kazanma zamanı gelmiştir. Ne kadar çok ziyaretçi o kadar çok money. Zaten yaşamda yaptığımız bir çok şey para kazanmak üzerine değimlidir. Sevdiğimiz işi yapalım ama para kazanarak kendimize ve sevdiklerimize daha iyi yaşam şartları oluşturalım. Evet bu paragraf 140 kelimeyi geçmiş bırakmalımıyım bilmiyorum. Çünkü yazdıkça yazasım geliyor. Ama bu paragraf için yeter artık.

Metin Yazısı ve önemi

Geçen sene ayakkabı üzerine yazdığım bir metin trafik çekince şaşırmadım değil doğrusu. Ama zamanı gelmiş sanırım ayakkabı üzerine olan aramaları siteme yönlendirmeye başladı. Aslında yazının başından beridir söylemek istediğim bu. Eğer yaptığınız işlerle ilgili metinler yazabiliyorsanız hedef kitleniz size ulaşacaktır. Bazen ansızın gelen bir telefonla sipariş alabilirsiniz. Ve ürünlerinizi hedef kitlenize ulaştırabilirsiziniz. Herkesin telaşı da bir şekilde sesini duyurmak değimlidir? Bir üretici ülkenin bir ucundan sipariş alsa sevinmez mi ? Elbette sevinir. Evet zaman ilerliyor ve ben yazmaya devam ediyorum. Gözlerim bir hayli ağrımaya başladı. Ancak sanırım yolu yarıladım ve sonuca doğru gidiyorum. Ve bu yazının sonuçlarında merakla bekleyeceğim. Hep sonuçları merak etmez miyiz? Sınav sonuçlarını dört gözle beklemez miyiz? Çünkü sonuçlar ile hayatımıza yön veririz. Girdiğimiz bir sınavın sonucu bazen hayatımızın rotasını değiştirmez mi? Evet maalesef bu paragrafta da 130 kelimeyi geçmiş bulunmaktayım. Ama biraz daha devam edeceğim. Çünkü sonucu merak ediyorum. Bir sınav sonucu gibi merek ediyorum. Bakarsın bu satırları okuyan birisi bir oturuşta 1000 kelime yazdığımı görürse yazmaya başlar ve hayatı değişir. Evet yazdıkça hayatınız değişir. Mutlaka işinizle ilgili metinler yazın. Basın bültenleri yazın. İnternetin yazılarınıza ihtiyacı var. Kaliteli içerikler ile bu internet dünyasını daha da zenginleştirmemiz lazım. Bu daha çok para kazanmak için gereklidir.

Yazarak para kazanmak mümkün mü?

Hani bazen merak edersiniz. İnternetten para kazanılır mı diye. Aslında sorunun cevabı biraz bu metin yazısında gizlidir. Eğer blog açarsanız ve güzel içerikler , insanların istifade edeceği içerikler girerseniz çok rahatlıkla internetten para kazanabilirsiniz. Hem artık insanlar akıllı telefonlar ile internete giriyorlar ve aramalarını internet üzerinden yapıyorlar. O halde bir dağ başında bile size ulaşmaları mümkün. Akıllı telefonlar ile mekan sınırlaması kalktı. Eskiden bilgisayar olan evler azdı. Ama şimdi her elde bir akıllı telefon var. Yahu durduk yerde nereden akıllı telefona girdik diyelebilirsiniz. Ama bu paragraf ile bir çok ziyaretçinin dikkatini çekmek mümkün. Kim bilir artık herkes yazdıklarını bilinçli bir şekilde yazar ve hedefe başarıya daha kolay ulaşır. Sevgili dostlar hiç ara vermeden 100 kelimeyi doldurmak üzereyim. Evet bu yazı 30 dakika içerisinde oluştu. Evet anladığım o ki biraz daha emek verirsem daha çok ve daha güzel yazılar kaleme alabileceğim. Bir başka 1000 kelimelik bir metinde görüşmek üzere. Evet hesapladım bin kelime olması için bir 20 kelimeye daha ihtiyacım var. Son olarak herkese tavsiyem mutlaka yazacak konularınız olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir