Çevik Ali tablet alıyor

Hikaye – Horozların sesine uyandı Ali. Gün yeni aydınlanmaya başlamıştı. Bir süre sessizce bekledi. Evde hareketlilik başlamıştı. Genelde köy yerinde erken kalkarlardı. Ali lavaboya yöneldi. Elini yüzünü buz gibi suda yıkadı. Kendine gelmişti. Annesi kahvaltıyı hazırlıyordu.

Köyde herkes ona Çevik Ali derdi. Hızlı koşar, taşların üzerinden sekerek geçerdi. Hareketli ve zeki bir çocuktu Ali.

Bu gün okulun son günü diye düşündü. Öğrenci servisi daha gelmemişti. Köylerindeki okul kapanmıştı. Ali ve arkadaşları başka bir köye gidiyorlardı okul için. Her gün yolculuk zor olsa da alışmışlardı artık. Okulunu ve arkadaşlarını çok seviyordu Çevik Ali.

Okulların kapanmasına az bir süre kalmıştı. Ali heyecanlıydı. Çünkü babası karne hediyesi olarak tablet alacağım demişti. Arkadaşlarının bir çoğunda tablet vardı. Ali onları süzer keşke benimde olsa diye düşünürdü bazen. Ama arkadaşları hep oyun oynuyordu tablette. Bir gün öğretmenleri tabletin sadece oyun için olmadığını farklı amaçlarla da kullanılabileceğini söylemişti. Ali en çok onu merak ediyordu. Acaba tabletle ne yapabilirim diye düşünüyordu.

Servis yamaçtan aşağı süzülürken Ali ve arkadaşlarında bir sessizlik hakimdi. Bir iki öğrenci konuşsa da diğer öğrencilerin hala uykusu vardı sanki. Bahar mevsimi ile artık ağaçlar iyiden açılmış, çiçekler meyveye durmuştu.

Devamı gelecek..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir