Dua Et

İnsanların en büyük ümit ve teselli kaynağı şüphesiz duadır.

Dua insanı sıkıntılarda , manevi buhranlardan , ruhi bunalımlardan kurtaran bir sığınaktır.

Bir işe gireceğimizde , zorlu bir sınav bizi beklediğinde sığınağımızdır dua. Dua dan aldığımız güç ile bizi yaradan rabbimizin her an bizimle olduğunu hissederiz. Sonra ise ondan gelene tevekkül eder yolumuza devam ederiz.

Samimi duygularla Allah’a açılan eller boş çevrilmez. Sadece zor zamanlarda değil yaşamın akışı içersinde her zaman duayı elden bırakmamalıyız.

Aynı kaynaktan gelen üç kutsal kitapta dua ile ilgili ayetler bulunmaktadır. Dua etmek , yaradana sığınmak insanın doğasında vardır.

Hz  Adem ile başlayan insanlık tarihini incelediğimiz zaman görülür ki insanlar hemen hemen her devirde Allah’a dua etme ihtiyacını hissetmişler ve bunu her fırsatta gerçekleştirmişlerdir.

Allah’ın Resulü , Enes B. Malik (radıyallâhu anh) Hz’ne:

“ Ey Enes! Çok dua et. Zira dua kaçınılmaz kazaları uzaklaştırır.” buyurmuşlardır.

Elbet yaşamın akışı içerinde, hedeflerimize ulaşmak için bir çok sıkıntı atlatacağız. Dua bu sıkıntıları bizden uzaklaştıracaktır.

Kendinize ve Yanınızda olan güce inanın

Rabbimiz insanı çok güçlü yetenekler ile donatmıştır. Başarı yolunda ilerlerken duayı elden bırakmamalı bizimle olan gücü her zaman yanımızda hissetmeliyiz.

Dua ile yola çıkmak inancımızı perçinleyecek , bir yandan başarıya ulaşmanın heyecanını yaşarken bir yandan gönlümüzün derinliklerindeki huzura ereceğiz.

Yazan: Fatih Bircan

İşinizde Pratik başarı Yolları


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir