E Okul Veli Bilgilendirme Giriş ve e okul VBS

Okulların açılması ile birlikte e-okul girişleri hızlandı. E Okul VBS giriş sayfası ve Veli Bilgilendirme Sitemi . MEB E-Okul Veli Bilgilendirme SistemiE- Okul Giriş Sistemi, E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş için aşağıda verilen linke tıklayabilirsiniz.

E-Okul Giriş

E Okul veli bilgilendirme sistemi VBS sayesinde öğrenciler ve veliler istedikleri zaman karne notlarını devamsızlık günlerini sınav tarihlerini rahatlıkla öğrenebilecekler. E Okul VBS giriş sayfası ve Veli Bilgilendirme Sitemi .

E-Okul Gelişen teknoloji ile birlikte artık pek çok işlemimizi internet üzerinden online olarak yapabilmekteyiz. Her geçen gün gelişen online işlemler ise pek çok işimizde bize kolaylık sağlamaktadır. E-Okul giriş sayfası ve Veli Bilgilendirme Sitemi .

İnternet üzerinde bize kolaylık sağlayan uygulamalardan biri de E-Okul veli bilgilendirme sistemidir. E-Okul veli bilgilendirme sistemi, 2007 yılının Ocak ayında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma açılmış olan bir uygulamadır. Okul yönetim bilgi sistemi olan E-Okul veli bilgilendirme sistemi  VBS, tüm ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarındaki tüm öğrencilerin aldığı notları ve devamsızlık gibi bilgilerini kolaylıkla kaydedebilen ve saklayabilen bir sistemdir.

E okul VBS öğrencinin okula ilk kayıt tarihinden itibaren mezun olana kadar olan tüm notlarını, devamsızlıklarını, aldığı belgeleri, yaptığı ödev ve projeleri saklayabilme özelliğine sahip bir uygulamadır. E-Okul veli bilgilendirme sistemi aynı zamanda öğretmen ve idarecilere de önemli ölçüde kolaylık sağlayan bir uygulamadır.

E Okul veli bilgilendirme sistemi nin iki tane uygulaması bulunmaktadır. Bunlar E-Okul veli bilgilendirme sistemine öğrenci olarak giriş yapmak ya da öğretmen veya idareci olarak giriş yapmaktır. E-Okul veli bilgilendirme sistemi ülkemizde herkes tarafından kullanılabilen bir uygulamadır. E-Okul veli bilgilendirme sisteminde okuduğumuz dönemlere ait tüm bilgiler saklanmaktadır ve istediğimiz zaman bu bilgilere ulaşabilmekteyiz.

E okul VBS sisteminde mezun olduktan sonra bile istediğimiz bilgilere ulaşabilmekteyiz ve bazı bilgilerimizi öğrenebilmekteyiz. Bu yazımızda E-Okul veli bilgilendirme sistemine nasıl giriş yapılır ve E-Okul veli bilgilendirme sistemi ile ilgili önemli noktaları anlatacağız.

E-OKUL SİSTEMİ UYGULAMASI NEDİR?

E-Okul sistemi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılının Ocak ayında başlamış olan yazılımdır. E-Okul sistemi, veli bilgilendirme sistemidir. Bu sistem de süreç, öğrencinin okula başlaması ile başlar, öğrencinin mezuniyetine kadar devam eder. E-Okul sistemi, Türkiye de Google’da en çok aradan 10 isim arasından 7. Sırada yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir