Evden Para Kazanıyorum

            Merhaba, hepimiz evden para kazanmak fikrini cazip buluyoruz. Fakat o kadar fazla bilgi etrafta dolaşmakta ki ne yapacağımıza karar veremiyoruz. Zamanım var diyorsanız işte size hiç para yatırmadan Evden Para Kazanıyorum konusuna beş önerim:
 
1-Blogger olmak
 
            Eğer yazma yeteneğine güveniyorsanız kesinlikle bir web site ya da blog hesabı oluşturmanız. Web siteye para veremem diyorsanız Google’dan bir blog hesabı açabilirsiniz. Blog hesabını açtıktan sonra yazmak istediğiniz konuya karar veriniz, her türlü yazarım demeyin. Çünkü bir blogun kendine ait bir kitlesi olması gerekir. O yüzden kendinizi daha bilgili hissettiğiniz bir konu belirleyin(örneğin makyaj, moda, nostalji, sanat, spor vs.).Daha sonra detaylı araştırmalar yapın ve özgün yazılar yazın.

            Kopyala-yapıştır mantığı ile çalışmayın çünkü emin olun bu fark ediliyor. Her gün düzenli yazılar yazdıktan sonra yavaş yavaş bir takipçi kitlesine ulaşacaksınız. Yeterince okunduğunuzda mesela makyaj ile ilgili blog yazıyorsanız size sponsorlar gelmeye başlayacaklar. Onların reklamını yapmanız karşılığında size para verecekler. Ayrıca Google adsense sizin blogunu uygun gördüğü andan itibaren blogunuza reklam koyacak ve bu şekilde para kazanacaksınız. Sadece sabredin ve görün.
 
2-Youtube Kanalı
 
            Youtube’dan bir kanal açtıktan sonra istediğiniz konularda videolar çekin ve atın. İnsanlar zamanla sizi keşfetmeye başlayacaklardır. Siz tanınmaya başladıkça aynı blogda olduğu gibi size sponsorluk teklifleri gelecek. Ve bu şekilde para kazanabileceksiniz. Ayrıca yine Google adesense sizin videolarınızın başına reklamlar koyacaktır.

            Reklamlarınız tıklandıkça sizler para kazanabileceksiniz. Ve emin olun bir sürü insan bu şekilde evinden para kazanıyor. Sadece çekinmeyin, sabırlı olun ve istediğiniz konularda özenli videolar atın. Tabi sadece video atmak zorunda değilsiniz, yüzümü gösteremem gibi şeyler diyorsanız bilgi vermek amaçlı bir kanal oluşturun. Ve slayt gösterileri ile bir takipçi kitlesine ulaşın. Kolay gelsin!
 
3-Satış Ortaklığı
 
            Son yıllarda oldukça moda olan satış ortaklığı(affiliate marketing) ile ciddi paralar kazanmak çok basit. Bazı sitelere girip satış ortaklığı başvurusu yapabiliyorsunuz. Peki, satış ortaklığı nedir? Satış ortaklını kısaca açıklamak gerekirse size ait olmayan bir ürünü başkasına satıp komisyon alıyorsunuz. Bir web siteniz ya da blogunuz varsa satmak istediğiniz ürünü buralarda paylaşıp insanlara duyurabilirsiniz. Ama eğer yoksa üzülmeyin, mail ya da sosyal medya ile de ürünün tanıtımını yapabilir. Komisyonlar elde edebilirsiniz.
 
4-Makale Yazmak
 
            Yazı yazabilirim, yaratıcıyım ve araştırmacıyım diyor fakata blog gibi şeylerle uğraşmak istemiyorsanız bazı sitelere iş ilanları verebilir, makale yazacağınızı duyurabilirsiniz. Böylece geri dönüş alıp alıcının istediği makaleyi yazarak para kazanabilirsiniz. Ya da yine bazı sitelerde insanların siparişlerine bakıp oradan alıcı bulabilirsiniz. Makalenizi satarak güzel bir gelir sağlayabilirsiniz.
 
5-Anket Doldurmak
 
            Bazı firmalar anketler yaparak ürünlerini geliştirmeyi amaçlar. Bu firmalar tek tek insanlarla görüşemeyeceği için bazı siteler aracılığıyla anket yaptırırlar. Siz de güvenilir bir siteye kaydolup anket başına değişen fiyatlarla 5 dakikada para kazanabilirsiniz. Yardımcı olduysam ne mutlu, şimdiden hepinize kolay gelsin.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir