Gidilecek Ucuz Tatil Yerleri

Eğer ucuz bir tatil yapayım diyorsanız Türkiye’de ucuz tatil yapabileceğiniz 10 yeri sizlerle paylaşacağız. Ama ilk olarak ucuz tatil yapmak için size bir kaç öneri de bulunalım. Bu önerileri dinlerseniz hem güzel bir tatil hem de bütçenizi zorlamayarak nefis bir vakit geçirebilirsiniz.

 Ucuz Tatil Yapmak İçin Öneriler:

  1. Tatil planınızı en az 4-5 ay önceden yapın,
  2. Tatil yapacağınız yer de kalacağınız yeri (otel,pansiyon) en erken şekilde rezerve ediniz,
  3. Planınızı yaparken kişi sayısını kesin olarak belirleyiniz çünkü tatile çıkacağınız zaman bir an da kişi sayısında ki değişiklik tatilinizi etkileyebilir.
  4. Rezervasyon yaptıracağınız yere önceden bir miktar para veriniz aksi takdirde gittiğiniz de kötü durumlarla karşılaşma ihtimaliniz olabilir.

Tatil düşünceniz varsa ve hem ucuz hem de güzel vakit geçirebileceğiniz bir tatil için bu önerilere uymanızı tavsiye ediyoruz.

Aşağıda ucuz tatil yapabileceğiniz 10 mekânı bulabilirsiniz.

  1. Olimpos

Evler, doğa, manzara ve yeşillikler içinde bir tatil istiyorsanız akla gelen ilk yer burası olacaktır. Doğayı seven ve daha çok dinlenmek isteyenleri ağırlayan bu mekân, akşamları ateşi yakıp güzel sohbetler yapabileceğiniz, temiz doğa havasıyla iç içe olduğunuz bir tatil bölgesidir. Kalacağınız tesisler genel olarak oda servisli ya da yarım pansiyon şeklindedir. Ünlü Yanar taş Dağı’na olan yakınlığı ve Kelebek Vadisi ile yerli, yabancı tüm turistlerin favori mekânlarıdır. Eğer hem ucuz hem de güzel bir tatil yapayım diyorsanız rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir yerdir.

  1. Avşa Adası

Türkiye’nin eski eğlence merkezlerinden olan Avşa Adası yaz sezonun da turist akınına uğrar. Bünyesinde birçok turistik tesisi olan mekân, gündüzleri plajı geceleri bar ve diskoları ile dikkat çeker. Eskiden daha çok ailelerin tercih ettiği mekân yerini kalabalık arkadaş gruplarına bırakmıştır. Adada her bütçeye uygun pansiyon ve oteller mevcuttur.

  1. Ayvalık

Ege Denizi’ne kıyısı olan ilçe Balıkesir’e bağlıdır. Son yıllar da daha çok duyduğumuz ilçe, yaz aylarında sık sık tercih edilirken sonbahar aylarında da gezip görebileceğiniz bir yerdir. Her bütçeye uygun pansiyonlara sahip ilçe, meşhur Ayvalık tostu ve zeytinyağı ile görülmesi gereken bir yerdir. Ailece ya da arkadaş grubuyla tercih edeceğiniz Ayvalık, Cunda Adası ve vizesiz girebileceğiniz Yunan adası Midilli ile gidilmesi gereken yerlerden biridir.

  1. Safranbolu

Karabük’te bulunan turistik bölge olan Safranbolu, Osmanlı mimarisi ile ünlüdür. Tur organizasyonları ile yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır. Hafta sonların da kaçıp uygun fiyata kafa dinleyebileceğiniz yerler arasında olan bu yere gittiğiniz de tarihi bir konakta oturabilir ve bakırcılar çarşısını gezebilirsiniz.

  1. Amasya

Son yıllar da daha fazla tercih edilen yerlerden birisi olan Amasya, tarihi ve doğal güzellikleriyle anılan güzel bir şehirdir. Yaz tatillerin de berrak deniziyle ve doğasıyla ilgi görmektedir. Otelden pansiyona uygun bir şekilde konaklayabileceğiniz birçok imkân sunan Amasya, her mevsim de ayrı güzellikleriyle tercih edilir. Kaplıcalar ve kral mezarlarını görmenizi tavsiye ederiz.

  1. Kilyos

Karadeniz’e kıyısı olan güzel mekân, uzun sahil şeridi ve berrak deniziyle yaz ayların da günübirlik tercih edebileceğiniz yerlerdendir. Her fiyata uygun plaj kulüpleri ile gün boyu denizle iç içe olabileceğiniz bir mekândır. Kolay ulaşımı ve şehre yakınlığı her yaştan insanın güzel vakit geçirebildiği bir yerdir. Konaklama tesislerinin bulunduğu mekân, cebinizi zorlamadan tatil yapabileceğiniz bir mekândır.

7.Bursa

Doğal güzellikleriyle ünlü Bursa ekonomik anlamda avantajlıdır. Kara ve hava yolu ile gidebileceğiniz şehir de birçok imkân vardır. Kemal Paşa tatlısı, kestane şekeri ve İnegöl köftesi ile adını sürekli geçirmektedir. Gittiğiniz de teleferikle Uludağ’a çıkmadan geri gelmeyiniz. Hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle bütçenize uygun tatil yapabileceğiniz mekânlardandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir