Hangi Saç Modeli Yüzünüzü Toplu Gösterir?

            Saçlar günümüzde erkekler ve kadınlar ortak bir konu olmuştur. Daha çok bayanları ilgilendirmektedir ancak herkes kendine dikkat eder. Bayanlar en çok saçları ile uğraşırlar ancak en çok da saçları ile mutlu olurlar. İstedikleri zaman modelini değiştirip istedikleri zaman rengini değiştirebilirler.

            Bu tip değişiklikler onlar için kolaydır ve bu şekilde kendilerini daha iyi hissederler. Sizlerde kendinize bir iyilik yaparak bu yazıdan sonra saçlarınızı yenileyebilirsiniz. Aslında saç modellerinde yapılan küçük hileler ile yüzümüz olduğunda daha farklı bir şekilde gösterilebilir. Peki, Hangi Saç Modeli Yüzünüzü Toplu Gösterir
 
            Öncelikle ince, zayıf ve uzun bir yüz yapısına sahipseniz ve bu durum hoşunuza gitmiyor ise saçlarınızın düz olması gerekmektedir. Saçlarınız omuz hizasından biraz aşağıda olursa yüzünüz daha toplu gözükür. Saçın katlı kesim yüzünden daha zayıf gözükmesine sebep olur.
 
            Zayıf yüzlü bayanların kullanabileceği kısa saç modelleri de yüzü toplu göstermektedir. Bu tip bayanlar yine aynı şekilde saçlarını ensede ve arkada toplayarak yüzlerini ortaya çıkarırlar ve bu şekilde yüzleri daha toplu gözükür.

            Uzun yüzlü bayanlarda ise saçlarında kat kesimi olmamalıdır. Küçük makyaj tüyoları ile yüzlerini daha toplu hale getirebilirler. İnce ve uzun yüzlü bayanlar kâkül ve kat kat kesimden kaçınmalıdırlar. Vücut ve yüz yapısı ilişkilidir. Vücut zayıf ise yüzlerde zayıf olur. Yüzü zayıf gösterecek bazı saç modelleri vardır. Bunlar;
 
1. Asimetrik Bob
 
            Arkası kısa ve öne doğru uzun anlamına gelir. Bu yöntem kesim ile yüzünüz daha ince gözükür. Toplu bir yüze sahip olanlar için kesinlikle bu kesim tarzı tercih edilmelidir.
 
2. Tepeden Minik Topuz
 
            Bu yöntem ise tepeden toplanan kalın ve iri topuzlardır. Bu saç modeli yöntemi ile de yüzünüz olduğundan daha toplu gözükür.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir