Hedef Belirle

Hedefler motive eder.

Bilinçaltımız biz hissetmesek de görevde olduğu için yaşantımız kısa ve uzun vadede koyduğumuz hedefler doğrultusunda ilerler.

Hedefler amaçlarımıza ulaşmayı sağlar.

Hedeflerinizi koyduktan sonra geçen  zaman içerisinde onlara ulaştığınızı göreceksiniz.

Hedefler yapılan işe değer katarlar.

Yaşam hedeflerimiz doğrultusunda ilerlediği için keyif alırsınız. Geçen süre ve ulaşılan hedefler sizin için altın değerindedir. Bir ev almak için 10 yılını gözden çıkarabilen insan için bu 10 yıl çok değerlidir. Çünkü sonunda kendisi ve yarınları için çok değerli bir hediye vardır.

Hedefler önceliklerimizi belirler ve onları korurlar.

Öncelikler uzun sandığımız ama kısa olan hayatımızın dan keyif almamızı sağlar. Önceliklerimiz için hedeflere ihtiyacımız var. Hedeflerimiz öncekilerimizi korur ve bize zorlu yolculuğumuzda yardımcı olur.

Hedefler geleceğe dönük planlar yapmaya zorlarlar.

Hedefler yaşamın seyri içerisinde amaçlarımıza ulşamak için bizi plan yapmaya zorlar. Hedefiniz bu dönem teşekkür ve ya taktir almaksa  plan yapmalı ve hedefe ulaşmak için çaba sarfetmelisiniz. Hedef yok iken bunu yapmak çok zor gelecektir. Ama istiyorsanız koştukça daha çok koşmak isteyecek yazılılardan yüksek not aldıkça daha çok başarmak isteyeceksiniz.

Hedefler sonuca odaklanmamızı sağlarlar.

Evet sonuç çok güzel. Sonuçta daha iyi yaşam şartları var.. Daha da önemlisi sonuçta başarmanın mutluluğu ve huzuru var.

Kesesinde olmayan harcayamaz , kesesinde olmayan veremez.. Kesesinde huzur olmayan çevresine mutluluk ışıkları saçamaz.

Hedeflere  başarmak için ihtiyacımız var.

Yazan: Fatih Bircan

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir