Hit Getirecek Başlıklar Nasıl Bulunur

            Merhaba sayın meraklı okurlar, bu sefer ki makale konusu oldukça göreceli bir konu, aslında tamamen olaylara nereden bakacağınızla ilgili diyebiliriz. Hit getirecek başlıklar demek o sitedeki/bölgedeki okurların en çok ilgilendiği veya o sıralar en çok merak ettikleri konular demektir. Evet, bunu hemen hemen hepimiz zaten biliyor. Bilmediğimiz kısım ise Hit Getirecek Başlıklar Nasıl Bulunur sorusudur.

            Öncelikle hangi sitede olduğunuza sonrasında ise bölge, bölgede ikamet eden toplum ve onların kültürüyle ilgilidir. Ancak bu şekilde ne tür şeylere meraklı veya ihtiyaçları olduklarını anlayabilirsiniz. Bunları bulmak için ya o ortamdaki gündemleri takip ediyor ya da oldukça araştırmacı bir insan olmalısınız. Mesela benzer yüksek okuyuculu konuları araştırıp, onların yorumlarını inceleyip insanların genel olarak neye yöneldiğine bakabilirsiniz.

             ‘Bunun bize ne gibi bir faydası?’ olur derseniz buradaki asıl amaç o konuyu ve yorumları inceledikten sonra ya kendiniz araştırıp önemli bilgiler ekleyip güncelleyebilirsiniz (ki dikkat çekmesi için kayda değer bilgiler olmalıdır) ya da konu içeresinde kesinleşmemiş bilgileri ve soruları toplayıp ardından hepsini cevaplayıp net bir şekilde derlemenizdir. Şöyle bir yüzeysel bakacak olursanız her zaman bundan ibarettir bu tip konular. Bu son dediğimi kabul ettiyseniz araştırmacı bir insan olmayabilirsiniz çünkü bir seçenek daha var.

             Her toplum genelde meraklıdır özellikle bulunduğunuz topluma bakarsanız bu merakın daha da artmış olacağını göreceksiniz. İnsanlar şaşırtıcı gelişmelere, beklenmedik haberlere bayılırlar. Bu çok tanıdıkları bir kişiler, takip ettikleri nesneler ve objelerde olabilir aynı zamanda hiç bilmedikleri bir bilgide. Çoğu insan bunun için şanslı olmanız gerektiğini düşünür evet şanslı olanlar bu konularda öne çıkabiliyor ama şansa ihtiyacınız yok.

             Bu makalede bile konusuna göre oldukça detay var diyebilirsiniz, bunlar hep vardır. Sizde belirli bir konuda derine ve detaya indikçe oldukça farkı şeyler bulabilirsiniz. Gerçek bir araştırmacı olursanız ilgi çekecek şeyleri bulmayı her zaman başarabilirsiniz. Her bölgede, sıklıkla çıkar bu tür şeyler ama çıkmadı diye hırçınlaşmanın anlamı ada yok, sabırlı olabilirseniz karşınıza çıkacaktır. Çünkü onu bekliyor olacaksınız.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir