Hızlı okuma eğitim sürecini kolaylaştırır

Eğitim şüphesiz hepimiz için önemli. Hayatımız boyunca aldığımız eğitimler doğrultusunda kendimize rotalar çizeriz. Başarılı bir eğitim süreci geçirmek ise bazılarımız için oldukça zor.

Okul yıllarında kitap okumayı seven öğrencilerin daha başarılı olduğu görülmekte. Çünkü farkına farmadan gelişen hızlı okuma ile bilginin hafızaya alınması daha kolay olmakta.

Kitap okumanın oldukça az olduğu günümüzde hızlı okuma teknikleri ile daha fazla bilgiye ulaşmak mümkün. Aynı zamanda öğrenilen bilginin kolaylığı sayesinde okul yolunda olmak oldukça keyifli. Çünkü hızlı okuma dersleri daha çabuk anlamaya ve hafızada tutmaya kolaylık sağlıyor.

Hızlı okuma ile daha fazla bilgi öğrendiğimiz gibi ,kısa zamanda farklı kitaplara erişmek bilgi öğrenmeyi keyifli hale getiriyor. Beynimiz normal şartlarda dakikada 750 kelime hızında düşünüyor. Bu hızı yakalayan bir okuyucu , bir öğrenci dikkatini tamamen okuduğuna verdiği gibi bilgiyi daha çabuk öğreniyor.

Hızlı okuma dersleri özel firmaların basılı yayınları ile ilkokul seviyesine kadar indi. Ancak bu ilk yıllardan itibaren ders olarak okutulmalı. Çünkü kitap okumaya alışmış ve bunu sürekli hale getirmiş okuyuculara ,öğrencilere ihtiyacımız var. Kitap hayatımızda olduğu sürece eğitim kolaylaşacak ve çocuklarımızın bu zorlu yolculuğu başarıyla tamamlanacaktır.

Teknolojinin bu kadar geliştiği bir zamanda uzun saatler kitap okumaya ayırmamız imkansız. E-okul gibi devasa bir sisteme dünyanın her tarafından anında ulaştığımız günümüzde okumayı hızlandırmalız. Çünkü zaman hızlı akıyor vakit dar.

Hızlı okuma alışkanlığı sayesinde işlerimizde de başarıya hızlı ulaşmamız mümkün. Çünkü alanınızdaki basılı yayınları takip edebilir ve işinize hızlıca entegre ederek hedef kitlenize daha güzel hizmetler sunabilirsiniz. Aynı zamanda işinizle ilgili basın bültenleri , metin yazıları üretebilir bunları internet dünyasında paylaşarak başarıya ulaşabilirsiniz.

Bilgi arttıkça etrafınızın bu bilgiden istifade etmesi kaçınılmaz olacaktır.

Çok okunan kitaplar ve kalem tutan eller yetiştirmek için hızlı okumaya ihtiyacımız var.

Fatih Bircan – Eğitimci Yazar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir