İşinizle İlgili Yatırım Yapın

İşinize yatırım yapın. Kazancınızın artmasını ve daha çok para kazanmak istiyorsanız gündemdeki gelişmeleri takip etmeli işinize ve kendinize yatırım yapmalısınız.

Takip ettiğiniz dergiler , işinizle alakalı kitaplar , seminerler ve konferanslar birer yatırımdır. Öğrendiğiniz yeni bilgiler ile kazcınızın bir kısmı ile işinize yatırım yapabilirsiniz ki mutlaka yapmalısınız. Rakiplerinizden geri kalmamak bir işletme için önemlidir.

Çalışanlarınızın gelişimi için harcadığınız emek bir yatırımdır. İşçilerinizi eğitin ve kurslara katılmalarını sağlayın.
Hedef kitleye işletmenin kurumsal kimliğini ve müşterin menfeatlerini koruyarak bakan çalışanlara sahip olmak için onları eğrı itin.

Aceleyle manava giren müşteri bir sağa bir sola baktı.Arabaya yetişecekti acelesi vardı. Manav sahibinin dikkatinden kaçmadı bu durum ve yardımcı olmayı teklif etti. Müşteri sevinmişti. Patron tezgahtara işaret ederek yardım etmesini söyledi. Müşteri fiyatını dahi sormadan iki kilo turp tartabilirseniz sevinirim dedi.

Ve telaş ile alışveriş bitti. Müşteri malzemeleri alarak köy arabasına yetişti. Yol uzundu. Birkaç saat sonra köyde olacaktı. Ve eve geldi. Eşyaları eşine teslim ederken günün yorgunluğu yüzünden hissediliyordu.

Birden mutfak tarafından bir ses yükseldi. Bey turpu alırken hiç bakmadın mı yarısı çürük bunların! Adam ne diyeceğini şaşırdı. Konuşası gelmedi ama konuşması gerekiyordu. Tezgahtar geldi aklına. Yardım edeceğim diye yapmıştı yapacağını. Ve kızmaya başladı. Hanmı yatıştırırken bir daha uğramazsın olur biter gibisinden teselli etmeye çalıştı.

Bu tezgahtarın yaptığı işletme için bir kötülüktür. Çalışanlarınıza işletme ile aynı noktaya bakabilmek için yatırım yapmalısınız. Ve onların gelişimine katkı sağlayacak işlerinde profösyonelleşecek şekilde eğitime tabi tutmalısınız.
Zaman zaman işletmedeki makineleri yenilemeli veya yeni çıkan makineleri temin etmelisiniz.

İşletme için yaptığınız yatırımlar fazlası ile size geri dönecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir