Lider Ol

Liderlik özelliklerinizi geliştirin. İş yaptığınız insanlarla daha iyi iletişim kurabilmek , onlarla ortak bir paydada buluşabilmek için başkalarını anlamak yönünde kendinizi gelişitirmelisiniz.

Goethe bir sözünde ‘Kendi kendimizi idare etmeyi öğreten yönetim en iyi yönetimdir.’ der. Kendimizi , işlerimizi yönetmek için idaremizdeki insanların desteğine ihtiyacımız var. Bize destek verenleri anladığımız kadar onlardan yardım alabiliriz. Ve bir o kadarda bizim onlara faydamız olur.

Her insan çevresiyle iyi bir iletişim içerisinde olmak için gayret eder. Anlaşılmak ve emek verdiği işlere insanların tepki vermesini ister. Biz ne kadar onları anlayabilirsek , ne kadar onların yanında olabilirsek bize dönüşü o kadar fazla olacaktır.

Satışlarınızın artması hedef kitlenize kendinizi ne kadar anlatabildiğiniz ile bağlantılıdır. En yakınınızdan başlayarak olumlu iletişim becerileri geliştirin. Çalışanlarınız sizi seviyorsa işlerini severek yapacaklardır. Sevgi elden ele gönülden gönüle h edef kitlenize doğru ilerleyecektir.

Sizdeki olumlu iletişim, siz farkında olmasanız da karşıya yansıyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir