Mağaza Dekorasyonunda Ahşap Raflar  

            Dünya da birçok dekorasyon önerisi bulunmaktadır. Metal stantlar, seramik veya parke zeminler, üç boyutlu duvar kâğıtları ve benzerleri. Fakat son zamanlarda rövanşta olan ahşap raflar sağlıklı, uzun ömürlü ve tamamlayıcı bir öge olarak günümüze uyarlanmıştır. Mağaza dekorasyonunda ahşap raflar kullanmak için üç çeşit mekânı farklı uygulamalarla zenginleştirebilirsiniz.
 
Koyu Konseptler
 
            Genellikle renk olarak kahve ve siyahın kullanıldığı bu konseptlerde ahşap tamamlayıcılığının yanı sıra koyu renklerin oluşturduğu bunaltıcı havadan bizi kopararak farklı bir bakış açısıyla yaklaşmamızı sağlar. Koyu renk kullanan Mağaza Dekorasyonunda Ahşap Raflar koyu renklere çok zıt olmayan bir alt tonlarında renkler ile sunulduğunda göz yormayan hoş bir hava yakalanmış olur.

             Tam tersi olarak ta mağazanızda bulunan kör bir duvarı koyu kahveye boyayarak mor renk ahşap raflarla duvarınızda hem bir canlılık hem de kullanılabilirlik açısından farklı ama bütünleyici bir alan oluşturabilirsiniz. Koyu renkleriniz ile ahşabın doğal rengi ve kendi deseninden yararlanmanızda nezih bir algı yaratacaktır.
 
Açık Konseptler
 
            Daha ferah bir mekân algısı içerisinde hoş ve sevimli bir açık renk konseptiniz var ise ahşabı kullanmanız uzun ömürlü bir dekorasyon yatırımı olacaktır. Renklerin, farklı şekillerin bütünleştireceği konseptinizde daha gerçekliğe yakın bir görüntüsünü istiyorsanız eğer raflarınızı daha dairesel ve ahşabın kendi renginde tutmanız faydalı olacaktır.

            Zemininiz de yine bir ahşap görüntüsü yakalayan parkeler kullanıyorsanız hafif renkli raflar kullanmanız daha ideal olacaktır. Mağaza dekorasyonunda ahşap raflar açık renkli konseptinizde size yakın bir tonda ilerleyecektir.
 
Ara Konseptler
 
            Genelde tablolarla renkli duvarlarla süslenmiş olan alanınızın elit bir görüntüye hitap etmesini fakat fazla göz yormamasını istiyorsanız duvarınızla aynı renkte olan ve daha köşeli rafların kullanımı oluşturduğunuz algıyı bozmadan karşıya sunmanızı daha sağlam ve uzun ömürlü bir yolla sağlamış olur. Ara renk kullanan mağaza dekorasyonunda ahşap raflar bir bütün oluşturacağı gibi zıt bir görüntü ile de dikkat çekebilir.
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir