Mağazalara Küçük Dokunuşlar

            Mağazalar ürünleri satmak ve aynı zamanda sergilemek için bir aracıdır. Mağazalar dekorasyon ve ürünlerin birleşiminden oluşan bir yaşamsal alandır. Alanlarda ufak tefek değişikler ile mağazanızın kaliteli görünüşüne katkıda bulunabileceğiniz gibi kendi hedef kitlenizi de oluşturabilirsiniz. Mağazalar birçok farklı tip, boyut, cins ve konseptlerde olabilir.

            Bunun için farklı dekorasyonlar yapılabilir, ışık renk gibi küçük ama etkisi büyük çalışmalar ile mağazanıza değişik bir bakış açısı kazandırabileceğiniz gibi kullanacağınız malzemeleri de iyi seçerek daha zengin bir görüntü oluşturabilirsiniz. Mağazalara Küçük Dokunuşlar ile modern, spesifik, dekoratif gibi birden fazla alanı mağazanızda toparlayabilirsiniz. Mağaza da değişik bir atmosfer yaratmak için bir duvarı boydan boya değiştirmek veya zeminin tamamını yenilemek zorunda değilsiniz.

            Bazen koyacağınız bir levha uygun bir şekilde konumlandırılmış spot ışıklar veya ahşap dekorasyon ürünleri ile dikkatleri o mekâna yoğunlaştırabilir ve yepyeni bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Mağazanın vermek istediği imaja göre seçilmiş hoş bir koku bile mağazaya adımını atan insanların o andan itibaren etkileyerek ve duyularını uyararak hislerini canlandırabilir.

            Küçük dokunuşlarınız ışık ile dekoratif ısı kaynakları ile farklı mobilya ve aksesuarlar ile derinlemesine bir ortam varmış hissi uyandıran duvar veya kolon dokuları ile aynalar ile değişik size özgün tasarımlar yapıp mağazanızı elit bir mertebeye ulaştırabilirsiniz. Mağazalarınız sizi yansıttığından dolayı kendinize has tablolar, beğendiğiniz fotoğraflar, dekoratif raflar, renkli bir görünüş sağladığı gibi metalik ürünler ile ile farklı bir rezonans sağlanmış olur.

            Müşteri algısını değiştirmek istenen hedefler baştanbaşa yenilemek yerine bazı detayları değiştirerek ve ön plana çıkararak daha düşük bir bütçeyle sergilenebilecek hem tasarruflu hem de etkili bir tutumdur. Çok fazla zaman ve efor sarf etmeden müşterilerin dikkatini çeken ve onları memnun eden küçük bir dokunuş ile mekânı müşterilerin hafızasında hoş bir iz bırakacak atmosfere dönüştürebilirsiniz.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir