Neden hızlı okumalıyız?

Hızlı okumak lazım. Günümüz şartlarında bilgi bombardımanı altında yaşadığımız kesindir.

Telefon kullanırken , bilgisayar kullanırken , hatta araba da yön bulmaya çalışırken mutlaka okuruz. Kitap okumasak bile hayatımızın her anında okuma ile iç içeyiz

Normal şartlarda bir insanın dakikada okuduğu kelime sayısı 200-250 kelime arasıdır. Özel bir gayret gösterilmedi ise bu rakam değişmez. Ve bu rakam yeterli değildir.

Hayatımızda yaptığımız işlerde ve yaşamın seyri içinde başarılı olmak istiyorsak dakikada 500-600 kelime okuyabilmeliyiz.

Hızlı Okuma Bize ne Kazandırır?

1.   Sizi güçlü kılar

İyi bir okuyucu olduğunuz için bilgiye kolay ulaştığınız için sizi güçlü kılar. İş toplantılarında , sınavlarda , iş başvurularında ve sohbet ortamlarında kendinizi rahat hissedersiniz.

2.   Daha kolay para kazanırsınız

Elbet para her şey değildir ama hayatımız ve sevdiklerimiz için önemlidir. Ve para kazanmak için mücadele eder dururuz. Hızlı okuma paraya daha kolay ulaşmanızı sağlar. Bilgi güçtür. Ve bilgi her zaman para eder.

3.   Güven Verir

Hızlı okuma kendinizi güvende hissetmenizi sağlar.  Hızlı okuyan hızlı öğrenir. Öğrendiğiniz her bilgi hayatınızın akışına yön verir.

4.   Beyniniz geliştirir

Hızlı okuyan daha dikkatli olur. Bir insan dakikada 750 kelime düşünür. Hızlı okuma ile düşünme seviyesini yakaladığınız için okurken ve öğrenirken daha dikkatli olursunuz. Zihninizi geliştirir ve bilgileri daha uzun süreli hatırlamanızı sağlar.

5.   Farklı düşünmenizi sağlar

Hızlı okuma ile farklı düşünmeye başlarsınız. Hızlı okuyan daha fazla bilgi sahibi olur ve Farklı düşünmeye başlarsınız.  İşinizde hayatınızda size değer katar.

 

6.   Liderlik potansileniz artar

Hızlı okuma ile milyon dolarlık fikirlerin kapısını aralayabilirsiniz. Bu iş demektir. Siyaset demektir. İstihdam demektir. Edindiğiniz hızlı bilgiler ile teknolojiye hükmedersiniz ve kitleleri etkilersiniz.

7.   Hırslandırır

Hızlı okuma ile dünyaya hükmedersiniz. Bilgiye çabuk ulaşırsınız. Eksikleri ve farkları çabuk görürsünüz. Ve başarmak için daha çok mücadele etmek istersiniz.

8.   Stresiniz azalır

Hızlı okuma ile bilgi hazinesinin kapılarını aralarsınız. Her bilgi yaşamdan zevk almanız için hayatınıza renk katar. Çevrenize enerji verirsiniz. Daha çok mutlu olursunuz. Günümüzün stres hastalığından çabuk kurtulursunuz.

9.   Hedefleriniz olur

Hızlı okuyanların her zaman yarınlara dair hedefleri olur. Başaracağı işler , kazanacağı paralar , mutlu edeceği insanlar olur. Ulaştığınız her hedef size yeni hedefler tayin eder.

10.              Çevreniz genişler

Her ortamda söyleceğiniz söz olur. İletişim becerileriniz artar. İnsanları daha iyi anlarsınız. Öğrendiğiniz bilgiler ile çevreniz hızla genişler. Kitlelere hitap etmeye başlarsınız.

HIZLIK OKUMA SEMİNNERİ

Hızlı okumanın belirli teknikleri vardır. Ve kolay öğrenilebilir.

Her ilimizde Halk Eğitim Merkezleri ve Özel  Eğitim işletmeleri  Hızlı Okuma Semineri vermektedir.

Mutlaka takip edin ve geç kalmadan bu seminere mutlaka katılın. Hayatınızın değişmeye başladığını hemen fark edeceksiniz.

www.fatihbircan.com     

Yazar : Fatih BİRCAN ( Kişisel Gelişim Destekli Hızlı Okuma)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir