Ömer Arıcılığa başlıyor

Bir süre sektörle ilgili araştırma yaptıktan sonra kararını vermişti Ömer. Arıcılığa başlayacaktı.

Bir firmada çalışıyordu. İşinin haricinde yapabileceği peşinden koşturabileceği bir iş arıyordu.

Yıllardır hobi olarak ne yapsam diye düşünüyor internetten ve çevresinden araştırmalar yapıyordu. Ve birkaç ay önce tanıştığı bir arkadaşı sayesinde kararını vermişti. Arkadaşı arıcılık yapıyor arılarını il il gezdiriyordu.

Yaşadığı il arıcılık için çok uygundu. Arılarını kışlatabileceği gibi yaylaya da götürebilecekti. Çok fazla gezdirmesede arıcılık yapılacak durumdaydı. Hem bu vesile ile köyünün yaylarında hasret giderebilecekti.

Bahar gelmişti. Doğa yeşermiş , çiçekler her sabah merhaba diyordu doğan güneşe. Arılar çiçek çiçek gezmeye , sabah rüzgarı bir başka esmeye başlamıştı.

Ömer bir gün işten sonra arkadaşının arılığına uğradı. Arkadaşı bahar geldiğinde iki kovan arı verebileceğini söylemişti. Hazır maaşı yeni çekmişken tam zamanı diye düşündü.

Arkadaşı Hasan yıllardır arıcılık yapıyordu. 270 kovan arı ile zamanla bu işi meslek haline getirmiş ve arı ürünleri satarak yaşamını devam ettiriyordu.

Arıcılıkta pişmişti Hasan.İyi kötü günleri ile arıcılığı doya doya yaşamıştı. Bir hayli bilgiliydi. Ömer arkadaşının bilgisinden faydalanmayı düşünüyordu.

Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir