Reklam Verin

 

İşletmeler için reklam çok önemli. Tanıtımlar ürünlerinizin daha çok satılması için gerekli. Çok satış daha çok üretim , daha çok iş gücü , daha çok para demek.

Mutlaka bir reklam programınız olsun. Yerelden hatta mahallenizden başlayarak insanlara ürünlerinizi ve özelliklerini duyurmaya çalışın. Yeni kurulan bir iş yeri ürün fiyatlarını duyurma gayreti göstermiyor sadece kapıdan gelen müşteriyi bekliyorsa bu kötü.

Müşteri kapınıza gelmeden siz onun ayağına gitmeli ürün alması için ona teklifte bulunmalısınız. Tabi buda reklamlar ile olacaktır.

Yerel haber siteleri , yerel gazeteler öncelikle ilgi alanınızda olmalı. Çevrenizden alacağınız güç ile daha büyük mecralara reklam verme gücü bulursunuz. Zaman zaman hazırladığınız basın bülteni ve tanıtım yazıları sitelerde döndükçe hanenize artı olarak yazılacak ve hedef kitleniz sizinle ilgilenmeye başlayacaktır.

Facebook ve Twitter gibi sosyal iletişim ağlarında işletmeniz adına mutlaka sayfanız olsun. Ve zaman zaman sayfanıza yatırım yapmayı ihmal etmeyin. Ne kadar çok beğeni ve takipçiniz varsa size ve ürünlerinize ulaşan o kadar çok olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir