Sizi Yansıtan Yatak Örtüsü Modelleri

            Sade, zarif ve şık. Belki de kalbin bir yansıması. Kim bilir… İçten, coşkulu ve canlı. Odanın bütün ruhu bünyesinde. Baktığım zaman içimi açan beni sarıp sarmalayan her şeyi üzerinde barındıran bir abide. Basit bir bez parçasından ziyade kıymetli bir mücevher. Sade ve şık olmasının yanında her bir deseninden zarafet damlayan güzel objelere sahip harikulade bir eser. Peki, Sizi Yansıtan Yatak Örtüsü Modelleri nelerdir?
 
             Düz, renkli ve spor şekillerle bezenmiş muhteşem görünümlü bir tablo sanki. Görenin gözünde en güzel detayları bulunduran harika bir sanat eseri. Bir ressamın tablosuna defalarca vurarak yaptığı görsel bir şölen. Bunun da ötesinde içimi açan ve beni rahatlatan renklerin ve spor kıvrımların olağanüstü yansıması.
 
             Osmanlı sarayının ihtişamından derlenerek gelmiş klasik hatların üzerine nakşedilmiş fevkalade bir örtü. Ancak bu kadar zamanını yansıtan ifadeleri böylesine güzel üzerinde taşıyabilir. İlk bakışta göze ağır gelen fakat detaylı incelendiği takdirde buram buram tarih kokan muhteşem bir sanat eseri kıvamında.
 
             Modernlikte ve yenilikte çağını yansıtan renklerle donatılmış dâhice hatlara sahip bir eser. Alıcısına “ben burdayım!” diyebilen kendini gösterebilen iddialı duruşa sahip bir örtü. Rengârenk çiçeklerle süslenmiş ilkbaharı simgeleyerek odama bütün canlılığını yansıtır. İlkbaharda yeniden doğuşu anlatır bana. Bütün canlıların hareketlenişi ve uyanışını tıpkı bir nevruz edasıyla yansıtır. Odam cıvıl cıvıl olur. İçim açılır, huzur bulur.
 
             Bu desen ve renklerle tam olarak kış mevsiminin havasını yaşasam da her mevsimin kendi içinde tuttuğu güzellikleri çok iyi hissederim. Gökyüzünde şekillenen ve asla birbirine değmeden yeryüzüne düşen kar taneleri ne kadar da muhteşem işlenmiş. Buz mavisi renklerin yoğunlaştığı tonlar içimi üşütüyor. Fakat odamın duvarlarının sıcak rengiyle bütünleşince bu örtü tam benlik diyorum ve ne kadar doğru bir seçim yaptığımı tekrar anlıyorum.
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir