Web siteniz daha aktif olsun

Televizyonlarda reklamları dönen firmaların web sitelerine baktığımda ziyaretçisinin çok az olduğunu görmekteyim.

Bütçeden binlerce lira ücret ayırdığımız reklam ücretleri ile sitemize düzenli ziyaretçi sağlayamıyorsak paramızın bir kısmı boşa gidiyor demektir.

Reklam yayınlamadan önce işletmeye ait web sitesi aktif hale getirilmeli. Ve siteye uğrayanlar sektörle ilgili doyurucu bilgiler ile karşılaşmalı. Bu sanıldığı kadar zor değildir. Sonuçta ürünlerimizi hedef kitleye ulaştırmak ve para kazanmak istiyorsak merdiven basamaklarını atlamadan çıkmamız gerekir.

Firmanın sitesine uğrayan sektör ziyaretçileri gerekirse sipariş verebilmelidir. Site yazılımları ile artık bunlar mümkündür. Geleneksel pazarlama yöntemleri ile kazancınızı sınırlamış olmaktasınız.

Önce işletmeye ait tam aktif bir site. Ziyaretçilerin kayıt olabileceği , mail adreslerini ekleyebileceği ve bilgilerini daha da artıracak bir site. Siteniz aktif çalıştıktan sonra dilediğiniz kadar reklam verebilirsiniz. Çünkü yapacağınız satışlar ile site masraflarını çoktan karşılamış olacaksınız.

Google arama motorunda bir kelime aradığınızda ilk sıralarda çıkan reklamlar görürsünüz. Bu reklamlar bazen yıl boyu orada dururlar. Ama reklama tıklayıp siteye gittiğinizde karşınızda profesyonel bir site vardır. Öyle ki bazen alışveriş yapmadan çıkmazsınız. Çünkü web sitesi çok iyi düzenlenmiştir.

Siteyi düzenledikten sonra hazırlayacağınız ve ya hazırlatacağınız metin yazıları ile sitenize düzenli ziyaretçi sağlamanız mümkündür. Düzenli basın bültenleri ile sitenize daha çok ziyaretçi kazanabilir ve daha çok para kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir