Yazı ile başarıyı yakalarsınız

Yazı önemli. Tarihten günümüze bilgi akışı hep yazı sayesinde olmuştur. Zamanın yazarları sayesinde derlenen eserler günümüz teknolojisi ile birleşerek bizlere ulaşmış ve yaşam şartlarımızı etkilemiştir.

Günümüz teknolojisinde yazı üretimi çok önemli. Yeni üretilen metinler ile teknoloji kendine rota çiziyor. Üretilen metinler ile manşetler şekilleniyor. Üretilen metinler ile ülke sınırları hareketleniyor. Yazı önemli ve çok etkin.

Herkes yazı yazabilmeli. İlk cümleyle başlayan düşüncelerin devamı gelmeli. Ve cümlelerden oluşan metinler teknoloji ile birleşmeli ve insanlığa hizmet adına yol almalı.

Her liderin arkasında mutlaka iyi metin yazarları vardır.Liderin düşünceleri ve hedefleri doğrultusunda şekillenen yazılar , liderin etkin sunumu ile birleşir ve teknolojinin ulaştığı her mekanda kendine yer bulur. Manşetler şekillenir ve yaşama dair yeni bir rota çizilir yarınlarda.

Üretim yapan her işletmenin yazı işlerini halleden bir ekibi olmalı. Ve yeni ürün tanıtımları , etkinlikler etkileyici basın bültenleri ile hedef kitle buluşmalı. Mahalle sınırlarınızı aşmanın en etkin yollarından birisidir yazmak. Kendinizi , işinizi ve düşüncelerinizi ne kadar etkileyici yazabilirseniz o kadar başarıya yakın olursunuz.

Geçenlerde bir arkadaşıma yazmasını söyledim. Ben yazarsam sert yazarım kırıp dökerim dedi. Yazmak ille de birilerine çatmak , kırıp dökmek değildir elbet. Yazmak düşüncenin kelimelere yansımasıdır. Güzel düşüncelerin , insanlık adına hizmet eden fikirlerin kelime ile ömür kazanmasıdır yazı.

Hele günümüzde yeni üretilmiş bir yazı kadar değerli bir metin yoktur. Google gibi devasa yatırımlar yazı üzerine odaklanmış sistemlerdir. Ve yeni üretilmiş metinler üzerinden değerleri yükselmektir. Hal böyle iken sizi anlatan , firmanızı tanıtan , ürünlerinizin faydalarını anlatan yazılara ihtiyacınız var.

Sizi güzel anlatmış bir basın bülteni en iyi temsilciniz ve pazarlamacınızdır. Yerel haber sitelerinin hızla çoğaldığı günümüzde metin yazıları ile sınırlarınızı dünya çapında aşmanız mümkündür.

Haber sitelerine yazarlarına sahip çıkmalarını ve düzenli yazı yazmaları için teşvik etmelerini öneriyorum. Google gibi arama motorlarının yönettiği dünyamızda yeni üretilmiş yazılar kurduğunuz sistemlere değer katacaktır.

Okullarda da yazı yazmayı teşvik etmeliyiz öğrencileri. Lise yıllarında süper günlük tutan , güzel şiirler yazan gençlerimiz hayata atıldıktan sonra yazmayı bırakmaktadır. Yazmaya devam etmek her ne iş yaparsanız yapın başarıyı yakalamak için vesileniz olacaktır.

Yazmak ve yazmak dileğiyle..

Fatih Bircan – Eğitimci Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir