Yazı yazmak ve metin yazarılığının geleceği

Günümüz şartlarında en güzel işlerden birisi de yazmak. Yazmaya alışan kalemler artık duramaz. Bir konu bulsam da kaleme alsam veya şu düşünceleri nasıl metin haline getirebilirim diye düşünür durur.

Metin yazılarının kolayca internet ortamında yayınlanabilmesi yeni iş fikirlerini de beraberinde getiriyor. Çünkü bir konu hakkında kolayca bilginizi çoğalta bildiğiniz gibi, o konu ile ilgili yazılar da yazarak kendi eserinizi ortaya çıkarabiliyorsunuz. Şairseniz kendi sitenizi kurup hayranlarınıza şiir ziyafeti sunabiliyorsunuz. Her hangi bir işte uzmansanız hemen yazmaya başlayarak hedef kitlenize kendinizi, işinizi anlatabiliyorsunuz. Önümüzdeki yıllarda metin yazarlığının çok önem kazanacağı kanaatindeyim. Freelance yazarlık yurt dışında çok yağın olmasına rağmen ülkemizde daha yeni yeni tanınmaya başladı. Artık günümüz teknolojisi ile yazmak çok kolay. Yayınlamak ise biro kadar kolay.

Yazarlığı bir fırsata çevirmeniz mümkün. İşinizle ilgili gelişmeleri basın bülteni haline getirip blog sitenizde yayınlamanız mümkün. Bunu birde yerel haber sitelerinde yayınlarsanız artık sizi ve işinizi, ürünlerinizi herkes tanımaya başlayacaktır.

Bu gün bloğumda yine yazacak bir şeyler buldum. Yazmak güzel. İlerleyen günlerde farklı konularda yazılar yazmak, anahtar kelimeler üzerinden metinler yazmak istiyorum. Bu yazı yazma sevgisi beni nereye götürür bilmiyorum ama kelimeler ile dost olmak güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir