Yeni bir iş yolunda bilgi ile hareket edin

İş kurmak herkesin gündemindedir. Çünkü hayat kurduğumuz işler sayesinde devam eder. Yeni bir iş kurarken bazı hususlara dikkat etmezsek o işin altı ay sonra miladını doldurması mümkündür.

Son yıllarda devlet projelerinde bir husus dikkatimi çekiyor. Bütün çalışmalar projelendirilip öyle yola çıkılıyor. Ve sonuç görülerek hareket ediliyor. Sonuçta büyük başarılara imza atılıyor. Bireysel olarak da yeni bir iş kurarken bu yolu izleyebiliriz. İşimizin önündeki 4-5 yılı planlayarak yola çıkabiliriz. Çünkü bu planlamada hedef kitlemizi, ürünlerimizin talep durumunu görebiliriz.

Öncelikle yeni bir iş kapısı aralamadan iyi bir ön bilgi araştırması yapmalıyız. İşin ülkemizdeki ve dünyadaki durumu hakkındöa bilgi sahibi olmalıyız. Ve işimizi teknoloji ile barışık bir şekilde devam ettirme gayreti göstermeliyiz. İş kurmadan kartvizit, broşür ve reklam için ayrılan bütçe belli olmalı. İşimizle ilgili tanıtım yazılarımız hazır olmalı. Çünkü tanıtım yazıları insanlar arasında sizin en iyi temsilcileriniz arasında yer alır.

Bu gün insanlığın elinde internet gibi bir nimet var. İş kurarken veya iş başvurusu yaparken mutlaka internetten bir ön araştırma yapmak gerekiyor. İş ilanları ile aranız iyi olabilir. Ama işler hakkında yeterli bilgi birikimi sahibiyseniz başvurularınızda güzel sonuçlar almanız mümkündür. Çünkü eskilerin tabiriyle insanlar kıyafetiyle karşılanır bilgisiyle uğurlanır. Sizde iş ilanından uğurlanırken muhtemelen bilginiz dahilinde değer göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir