Yurtdışı Tatil Önerileri

Çok çeşitli doğal güzelliklere sahip olan, üç tarafında deniz olduğundan turistler için de oldukça cazip tatil mekanları içeren cennet gibi bir ülkede yaşamaktayız. Fakat farklı kültürler tanımak, yeni yerler keşfetmek isteyenler için yurtdışı tatilleri günümüzde oldukça popüler hale gelmiştir. Erken rezervasyonla çok daha uyguna alınan tatil biletleri de yurtdışına çıkmayı kolay hale getiren bir diğer nedenlerden.

En popüler yurtdışı tatil önerileri

İstatistiklere göre Türkiye’den yurtdışına ilk defa çıkacak olan dört kişiden biri İtalya’yı tercih ediyor. İtalya, yüzyıllar boyunca Roma İmparatorluğu gibi birçok imparatorluğa ev sahipliği yapmıştır. Bu sebeple, hem tarihi yerleri hem de doğal güzellikleri açısından zengin bir ülkedir. İtalya denince akıllara ilk gelen yer şüphesiz ki Roma şehridir. Zamanında İtalya Yarımadası’nın en güçlü 4 deniz cumhuriyetinden biri olan Pisa’nın simgesi olarak yapılan ve eğimi ile dünyaca ünlü olan Pisa Kulesi de İtalya’nın en meşhur eserlerindendir. İtalya’ya gittiğinizde uğramanız gereken bir diğer şehir dünyada benzeri bulunmayan, kanallar ve köprülerle birbirine bağlanmış 118 ada üzerine kurulu olan Venedik şehridir. Venedik şehrinde tatil yapmak isteyenler için sınırsız gezilecek yer bulunmaktadır. Florensa, Napoli, Milano gibi daha birçok gezilmeye değer şehri bulunan İtalya’da her türlü tatil imkanını kolaylıkla bulabilirsiniz. 

İtalya’nın ardından çok tercih edilen şehir, bu aralar oldukça popüler olan Prag şehridir. Orta Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Prag, Çek Cumhuriyeti’nin başkentidir. Tatil için Prag’ı tercih edenler şehri gezmek için yalnızca 2-3 gün ayırsalar bile görülmesi gereken yerlerin büyük çoğunluğunu görebilmektedirler. 

Fransa’nın başkenti olan Paris de sıklıkla tatil planlarına dahil olan güzel ve oldukça gelişmiş şehirlerden biridir. Eyfel Kulesi, Notre Dame Katedrali, Louvre Müzesi ve Disneyland, Paris’te tatil yapacak olanların ilk olarak uğramaları gereken yerler arasındadır. 

En güzel yurtdışı deniz tatili önerileri

Türkiye’nin eşsiz Akdeniz ve Ege kıyılarının her geçen yıl daha da pahalanması, bunun yanı sıra yeni yerler, kültürler görme isteği yurtdışında deniz tatili yapmayı önemli bir seçenek haline getirmiştir. Yurtdışında deniz tatili yapılacak yerlerin başında Maldivler gelmektedir. Maldivler Asya’nın vizesiz ülkelerinden biridir. Toplamda 1190 adadan oluşan Maldivler’in yaklaşık 200 adasında yerel halk yaşamaktadır. Yaklaşık 100 adasında ise deniz turizmi gerçekleştirilmektedir. Dünyada başka bir örneği olmayan coğrafyasıya doğa mucizesidir Maldivler. Özellikle balayı çiftleri tarafından sıklıkla tercih edilir.

Dünyada gidebileceğiniz en güzel yerlerden birisi de Filipinler. Balayı ve kışın soğukları atlatmak isteyenler için ideal bir yer olan Filipinler, dalış meraklılarının çok ilgisini çekecek bir denizaltı dünyasına sahip.

Dubai, deniz tatili yapmak isteyenlerin tatillerini farklı aktivitelerle çeşitlendirebileceği bir ülkedir. ‘Çöllerin ortasında bulunan cennet’ diye nitelendirilen Dubai’de sıradan bir tatilin yanısıra; dışarıda 50 derece sıcaklık varken siz -10 derecede kayak yapabilirsiniz, safari deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca Dubai’nin sembollerinden biri olan Palmiye Adası da görülmeye değer yerlerden birisidir. 

Bunların yanı sıra Yunan adaları, İspanya’da bulunan Kanarya Adaları, Endonezya’ya bağlı olan Bali, pasaport dahi gerektirmeden yalnızca kimliğinizle gidebileceğiniz Batum, her mevsimde gidebileceğiniz online olarak yalnızca 30 dolara vize alabileceğiniz Sri Lanka da keyifle deniz tatili yapabileceğiniz mekanlar arasında yer alıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir