Yurtiçi gezi turları ile seyahat blogu oluşturabilirsiniz

Ülke olarak dün yanın en güzel yerlerinden birisindeyiz. Bir o kadar da tarihi ve kültürel derinliğimiz bulunmakta. Bu güzellikler içinde bir seyahat blogu açarak hem gezebilir hem de gezerken öğrenmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Blog açmak dünyaca meşhur. Çünkü gördüklerinizi ve bildiklerinizi günlük olarak paylaşmak herkesin ilgisini çekecektir. Yurtiçi gezi turlarına katılarak bir gezi blog sahibi olabilirsiniz. Geçtiğimiz senelerde bir İstanbul ziyaretimiz olmuştu. Bu gezi sırasında Ayasofya da görme fırsatımız oldu. Yabancı turistlerin ellerinde broşürlerle gezmesi bir hayli dikkatimi çekmişti. Gezerken bir yandan da tarihsel açıdan bilgi ediniyorlardı. Güzel ülkemizde o kadar değere sahibiz ki. Bu gün birkaç genç yola çıksa. Ve gezerken gördüklerini bloglarında paylaşsa o kdar güzel başarılara imza atarlar ki. Yazmak önemli. Hele birde blog sahibi iseniz daha da keyifli hale gelecektir. Çünkü insan gün içinde o kadar farklı olayla karşılaşır ki, yazma kabiliyeti olan mutlaka gördüklerinden güzel metinler çıkarabilir.

Gezi turları bir hayli popüler. Artık parası olan küçük bir bütçe ile turlara katılarak farklı yerleri gezip görme imkanı buluyor. Ancak benim düşüncem keşke bu geziye katılanların bir seyahat blog sahibi olsalar. Çünkü gezdikleri yerlerdeki fotoğrafları paylaşarak ve birkaç bilgi ekleyerek diğer insanlarında bilgi sahibi olmalarını sağlayabilirler. Ayrıca zaman içerisinde iyi bir seyahat blogu sahibi olabilirler.

Gelişen teknoloji ile anında fotoğraf çekmek ve paylaşmak mümkün hale geldi. Yapmamız gereken ise birkaç kelime metin yazarak gezi yazılarımızı paylaşmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir