Zeytin çekirdeği tesbihi

Zeytin tanelerinden ilk tesbihimi yapmayı başarınca bu yazısı kaleme alma ihtiyacı hissettim. Çünkü hobi olarak bir ürün ortaya çıkarmak çok güzel bir duygu. Çalıştığım yer Akdeniz ikliminin hakim olduğu bir yer. Haliyle ekim ayında başlayan zeytin hasadı aralık aylarına kadar devam ediyor. Tesbihleri çok seviyorum. Ne zamandır zeytin tanesi tesbihi yapmayı düşünüyordum. Ve hızlı bir şekilde tesbihlerim birikmeye başladı.

İlk tesbih  ortaya çıkınca epey heyecanlandım. Ama emek verilmesi gereken birkaç yeri vardı. Bir sonraki tesbih daha güzel oldu. Taneler üzerinde çok fazla işçilik yapmıyorum. Çünkü zeytin çekirdeği üzerindeki damarların ayrı bir anlam yüklediğini düşünüyorum. Doğal olarak kalsın istiyorum. Zeytin çok sağlıklı ve şifalı bir besin. Yüce kitabımız Kur-an’ı Kerimde adı geçen bir gıda. Kendisin şifası olduğu kadar çekirdeğinin de fayları çok fazla.

Zeytin tesbihi çekmek insanın gönlünü ferahlatır. Stresi yok eder. Depresyona iyi gelir. Kan dolaşımını hızlandırır. Zeytin çekirdeğinin ihtiva ettiği zeytin yağı parmaklardan tüm vücuda yayılır, şifa etkisi yapar. İlk tesbihim hazır. İnşallah zaman zaman bu konuda yazmaya devam edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir