Alexa Değerleri Nasıl Yükseltilir

            Alexa sözlük anlamı olarak,1996 yılında kurulan ve dünyadaki tüm web sitelerini bünyesinde barındırıp analiz eden ve çeşitli kriterlere göre web sitesinin hizmet verdiği alandaki sıralamasını gösteren bir ölçümleme aracıdır.0 doğru veriler vermemekle birlikte alex sistemi sıralamanıza göre ne kadar düşük sırada olursanız o kadar başarılısınız demektir. Alexanız yükseldiği zaman bu demek oluyor ki sıralamanız 1’e yaklaşmıştır.

             Genelde reklam verenler reklam verecekleri sitelerin alexa değerlerine bakarlar. Alexa değerleri beklentilerdeki gibiyse reklam veren site ile çalışmaya başlar. Fakat reklam veren reklam vereceği firmanın alexa değerlerinin başarısız olduğunu gördüğü takdirde reklam vereceği site hakkında fikirlerini değiştirebilir.
 
Alexa Tüm Web Sitelerini Kapsar Mı?
 
            Evet, Alexa tüm web sitelerini kapsar fakat dünya arasında ilk 30 milyonda çıkmış olan siteleri kapsar. Fakat yine de 0 doğru ölçümler değildir. Örnek olarak Alexa’da 4000 sıralarında görünen bir site belki 4000. sırada değildir ama mutlaka o civarlardadır.
 
Alexa’da Sitenin Sıralamasını Nasıl Görürüz?
 
            Alexa’da web sitemizin veya herhangi bir web sitesinin kaçıncı sıralamada olduğunu öğrenmek istiyorsak Alexa web sitesine girerek search bölümüne sıralamasını öğrenmek istediğimiz web sitesinin adını yazarak enter tuşuna bastığımızda sitenin dünyadaki tüm siteler arasındaki sıralamasını görebiliriz.
 
Peki, Alexa Değerleri Nasıl Yükseltilir
 
             Ziyaretçiler Alexa Toolbar’a yönlendirilebilir. Sitenizin sıralamasını kontrol etmek için Alexa’da kayıt oluşturarak kontrol edebilirsiniz. Alexa’ya sürekli olarak link verip sitenizi bu şekilde arattırabilirsiniz. Sitenize yüklediğiniz görselleri kendi sitenize yönlendirin. Belirli bir sayfada kalmak yerine sürekli farklı sayfalarda gezin.

             Sorgulama sayınızı çeşitli şekillerde arttırabilirsiniz. Ve tüm bunları yapmış olduğunuzda seo çalışmalarınızı destekleyici arama motorlarında çıkmak için bir altyapı oluşturmuş oluyorsunuz. Alexa değeri yüksek olan bir site her zaman insanlar tarafından tercih edilir. Aynı zamanda sitenize reklam verecek olan kişiler tarafından da kontrol edilir ve tercih edilir.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir