Backlink Çeşitleri Nelerdir

            Öncelikle backlink Google da üst sıralara çıkmak için kullanılan bir seo tekniğidir. Web sitesinin site içi çalışmaları bittikten sonra site dışı çalışmalarından olan backlink alma işlemi sitenin sıralamasını etkileyici bir rol oynar hatta yüksek pagerank değerinde olan web sitelerinden alınan backlinler çok ciddi yükselme yapar.

            Örneğin yeni açtığınız bir web sitesine pagerank değeri 5 olan bir siteden alınan backlink sizin de pagerank değerinizin en az iki olmanızı sağlar. Fakat tekrar dikkat çekmek isterim ki site içi meta keyword ayarlarını h1, h2 taglerini, alt etiketlerini yapmadan yani geniş bir site içi seo yapmadan, backlink çalışmalarına başlamayın zira seo içerden başlar. Şimdi gelelim asıl sorumuza Baclink Çeşitleri Nelerdir
 
Backlink Çeşitleri

            İlk backlink çeşidimiz paravan blog backlink. Bu yöntem ücretsiz blog siteleri veya sitesi açarak, bu sitelere özgün yazı girip, bir kaç haftada önce Google’ın tanımasını daha sonra blog sitesinin değer kazanmasını bekleyip kendi sitemize backlink verme yöntemidir. Burada yazılan makale ve paylaşılan resimlerin özgün olması gerekmektedir.
 
            Diğer bir yöntemde video backlinlerdir. Bu yöntemde de video paylaşım sitelerine abone olunup oralarda video paylaşarak videonun altına verilen linklerle gerçekleşir. Orijinallik ilkesi ve bol abone sayısına ulaşmak şarttır. Videoyu izleyen sayısı linke tıklayan sayısı ile doğru orantılıdır. Veya bir başka değişle video izlendikçe backlink işe yarar. Burada dikkat edilmesi gereken detay üye olunan video paylaşım sitelerinin popüler ve çok takip edilir olmasıdır.
 
            Toplistlink: eski ve günümüzde pek kullanılmayan bir yapıdır burada da amaç büyük toplist sitelerine sitenin linkini ekleme ile olur. Arayan kullanıcılar tarafından kategorize edilen siteniz oradan ziyaretçi çekebilir ve Google bazında az da olsa değerli konumdadır. Çok fazla abartmamak kaydı ile yani bir iki sitede.
 
            Bir başka yöntemde edu, gov, bel, tr, k12, org uzantılı sitelerin ziyaretçi defterlerine yorum yazıp web siteni oraya ekleme işlemidir. Bu siteler resmi devler ve dernek siteleri oldukları için değerli backlinlerdir. vikipedia link, forum tanıtım, profil link, dizinlere kayat gibi backlink çeşitleri de mevcuttur. Fakat bu işlemleri yaparken Google’ı robot yerine koyarak değil yavaş yavaş ve faydalı içerikler girerek yaparsanız bir kaç aya istediğiniz site dışı seo işlemini gerçekleştirirsiniz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir