Google Adsense Nedir

            Google Adsense; web sitesi sahiplerine veya youtuberlara tanınan bir reklam sistemidir. Bu sistemde sitesi olanların sitesinde reklamlar, youtuberların ise videolarında çeşitli reklamlar çıkar ve site sahipleri bu reklamlara tıklama sayısına göre para kazanır. Google Adsense Nedir dersek kısacası bir reklam firmasıdır ve her ay reklam alıcılarına düzenli bir şekilde ödeme yapar.
 
Google Adsense ile nasıl para kazanabilirim?
 
            Öncelikle bir gmail hesabınız olmalı, bu gmail hesabınız ile Google adsense’e kaydolup ardından mail onayıyla üyeliğinizi onaylatmanız gerekmektedir. Ardından buraya web sitenizi eklemeniz gerekmektedir ancak şöyle can alıcı bir nokta vardır ki, web sitenizin Google standartlarına uygun olması gerekmektedir. Eğer web siteniz Google kriterlerine uygunsa zaten onaylanacaktır ve Google size 3 – 4 adet reklam kodu verecektir. Bu kodları sitenize uygun bir şekilde yerleştirdikten sonra hitiniz bol ise çok rahat bir şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz.
 
            Youtuberlar için bu işlem bu kadar zor değil, youtube hesabınız üzerinden adsense alıp direk para kazanmaya başlayabilirsiniz ancak videolarınız özgün olmalı ve hiçbir şekilde çalıntı bir videonuz olmamalı. Çalıntı videolarınız olursa ya da başkalarının videosunu paylaşırsanız adsense hesabınız yasaklanır ve ne kadar kazancınız varsa hepsi içeride kalır. Bu yüzden dikkatli olmalısınız.
 
Google Adsense’e Kayıt Olacak Sitelerin Özellikleri Nasıl Olmalı?
 
            Öncelikle yeni bir site asla onay alamaz, sitenizin en az 6-7 aylık olması gerekmektedir. Sitenizin trafiğinin (hitinin) günlük olarak 500-600 civarında olması gerekmektedir. Sitenizin trafiğinin 500-600 olması da tek başına yeterli olmuyor maalesef. Gelen trafiğin %60 civarının arama motorlarından gelmesi gerekmektedir.Sitenizin içeriğinin özgün olması gerekmektedir, eğer başka bir siteyi kopyaladıysanız onay almanız imkânsızdır. Sitenizin tasarımının, ziyaretçiler için kolay olması gerekmektedir.
 
Kendi Reklamınıza Sakın Tıklamayın!
 
            Eğer kendi reklamınıza tıklarsanız Google bunu anında fark ediyor ve adsensenize yasak koyuyor. Ne kazancınızı çekebilirsiniz ne de web sitenize bir daha reklam alabilirsiniz. Bu yüzden dikkatli olmakta fayda var.Son olarak Google Adsense bir internet reklam şirketidir ve reklam şirketleri arasında en iyisidir. Hoş çakalın.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir