Instagram Özel Mesaj Gönderme Özelliği Direct

            Çoğumuzun bildiği, kullandığı sosyal medya hesapları zamanımızın çoğunu internette geçirmemizi sağlıyor. Özellikle gençlerin ellerinden düşürmedikleri telefonları bir süre sonra baş belası olmaya başlıyor. Fakat bu hesaplar sayesinde yakın çevremizden daha kolay haberdar olabiliyoruz. Örneğin; uzun süredir görüşmediğimiz arkadaşlarımızla sosyal medya sayesinde rahatlıkla iletişim kurabiliyoruz.

            Her ne kadar karşılıklı oturup konuşmak kadar mutlu etmese de arkadaşlık bağlarının kopmasına engel oluyor. Binlerce kullanıcısı olan Instagram da bunlardan biri. Kısa süreli ya da süresiz fotoğraf paylaşabildiğimiz bu uygulama görsellerle hayatımıza renk katıyor. Aynı zamanda Instagram özel mesaj gönderme özelliği direct sayesinde her şey bir tık daha kolaylaşıyor. Peki direct mesaj dediğimiz kısaltılmış haliyle DM nedir? Direct mesaj Instagram kullanıcılarına özel olarak attığımız mesajlara denir.

             Direct mesajla ınstagram kullanıcılarıyla kolayca iletişime geçebiliyoruz ve bu konuşmalardan başkalarının haberi olmuyor. Aynı zamanda Dm sayesinde gruplar kurarak birden çok kişiyle hep birlikte mesajlaşabiliyoruz. Direct mesaj video ve fotoğraf gönderme konusunda da fazlasıyla işimize yarıyor. Beğendiğimiz gönderileri DM yoluyla anında arkadaşlarımıza özel olarak atabiliyoruz.
 
Instagram Özel Mesaj Gönderme Özelliği Direct Mesaj Nasıl Kullanılır?
 
            DM yoluyla mesaj göndermenin iki yolu var. İsterseniz ana sayfanızda sağ üst köşeden DM bölümüne girerek mesaj atmak istediğiniz kullanıcıyı ararsınız ya da mesaj atmak istediğiniz kullanıcının ana sayfasında sağ üst köşeden mesaj gönder bölümüne ulaşırsınız. Bu sayede mesajı karşı tarafa göndermiş olursunuz.

            Gelen cevap yine ana sayfadaki Direct bölümden bildirilecektir. Eğer size DM atmasını istemediğiniz kullanıcılar varsa engelleyerek buna izin vermezsiniz. Gördüğünüz gibi DM kullanarak arkadaşlarınızla iletişime geçmek bu kadar basit. Eğer bir Instagram hesabınız yoksa hemen bir hesap açıp arkadaşlarınızın neler yaptığından paylaştıkları fotoğraflar sayesinde haberdar olun. Siz de beğendiğiniz fotoğraflarınızı onlarla paylaşın.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir