İnstagram Reklamverenler İçin 60 Saniyelik Video Reklam Özelliği

 
            Son zamanların en güncel sosyal medya uygulaması olan İnstagram fotoğraf ve video paylaşabileceğiniz, arkadaşlarınız tarafından etiketlenebildiğiniz ve fotoğraf ve videolara yorum yapabildiğiniz bir uygulamadır. Yeni gelen güncelleme ile beraber videoların 60 saniye olabildiği bu program özellikle reklamverenler için vazgeçilmez unsurlar arasında. Bunun nedeni ise reklamverenler hedef kitleye buradan çok daha kolay ulaşabiliyor üstelik Google reklamlarından daha uygun bir bütçe ile.
 
İnstagram Reklamverenler İçin 60 Saniyelik Video Reklam Özelliği
 
            Bu özellik sayesinde reklam veren hedef kitleye, ilgili hedef kitle ise reklamverene kolayca ulaşabiliyor. Ve firma ile müşteri arasında daha samimi bir bağ oluştuğu gözlemleniyor. İlk güncellemelerde 10 saniye olan video özelliği son güncelleme ile 60 saniyeye çıkarıldı. Bu en fazla sürekli video paylaşımı yapan kişilere ve reklamveren firmalara kolaylık sağladı.

            Önceden 10 saniye içerisine sığdıramadıkları ürün veya hizmet reklamları şimdi daha geniş bir süreye yayıldığından dolayı hem maliyet arttı hem de senaryo daha uzun yazılmaya başlandı. Maliyetin artması ile müşterilerin artmasının aynı oranda olduğunu söyleyen bazı firmalar satışlarının arttığını söylemektedir. Fakat bazı firmalar ise satışlarında herhangi bir gelişme olmadığından dolayı maliyet artışını fakat getirinin olmadığını söylüyor bu nedenle zararda olduklarını belirtiyor.
 
            Reklamverenlerin dikkat ettiği noktalar vardır. Öncelikle reklamı izleyen kişi yani izleyici sıkılmayacak şekilde yazılmalıdır. Aksi takdirde çok gereksiz bilgiye yer verildiğinde izleyici sıkılacak ve hizmet veya üründen yararlanmayı bile istemeyecektir. Reklamın çok sık verilmesi ise ters köşe yapmaktır. Tüketici o reklamı o kadar sık izler ki reklamı gördüğü anda zorunlu bir reklam olmadığı takdirde kapatmak ister. Ve o melodiyi duyduğu yerde reklamın hangi markaya ait olduğunu anlar. Bu da izleyicilere yapılan bir ters köşedir ve izleyici reklam sayesinde markayı gördüğü zaman farkındalık oluşumu desteklenir.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir