İnternet Bloğu Nasıl Tutulur?

            Sosyal medya hayatımıza girdi gireli müthiş etkiler bıraktı, yepyeni fenomenler türedi. İnsanlar reklamlar almaya başladı, ünlü olan fenomenler film çekmeye başladı, televizyon dizileri, Showlarda boy göstermeye hatta ve hatta dj olmaya başladılar. Sosyal medya hayatımıza girdi ve birçok insanın hayatını değiştirdi ama kimsenin bilmediği bir şey vardı. Bu uygulamalar çıkmadan önce sosyal medya neydi?

            Yok, muydu sosyal medya? Sosyal medya bu uygulamalar veya sitelerden çok önce vardı aslında ve tek platformu blog yazmaktı. İnsanlar blogları okur blogu yazan hakkında fikir sahibi olur onun düşüncelerini görür onları takip ederdi. Şimdi ki gibi takip etmek istediğiniz kişi bir şey paylaşınca direk bildirim gelmezdi veya telefon titremezdi insanlar her gün o kişinin bloguna bakarlar her gün bıkmadan usanmadan. İşte takip etmek buradan geliyor.
 
Hayatınızı, Düşüncelerinizi Ve Bilgilerinizi Blogla İnsanlara Ulaştırın
 
            Kimseler bilmez ama ilk fenomenler blogerlardı. İnsanlar ünlü blogerları takip eder düşüncelerine önem gösterir onlara samimiyetle bağlıydılar eskiden. Öyle ki bir bloger bir firmayı kötüleyince insanlar arasında yayılır ve o firma kötü bilinirdi, bu firmada yazıyı yazan blogera para verir ve düşüncelerinin yanlış olduğu aslında firmanın iyi olduğunu yazmasını isterdi bütün tanınan blogerlarda böylelikle reklam almaya başlamış oldu. Peki, sizler bloger olmak istemiyor musunuz?

            Tabi ki istiyorsunuz. Peki, İnternet Bloğu Nasıl Tutulur Öncelikle bloglarınızı paylaşacağınız bir platform bulun. Blog siteleri artık bolca bulunuyor, Yâda kendinize bir site açın orda yazılarınızı paylaşın. Hiçbiriyle uğraşmak istemiyor musunuz? O zaman Google’ın sahip olduğu bloger da bir üyelik açıp kendi bloğunuzu oluşturun ve insanlarda sizleri okusun.

            Blog yazarak diğer sosyal medya mecralarından daha fazla insana ulaşacaksınız buna eminiz. Hem Google üzerinde yaptığınız blogerda adsense üzerinden gelirde elde etmeniz mümkün. Böylelikle hem insanlara ulaşacaksınız hem de para kazanacaksınız ve sadece oturduğunuz yerden bunlar olacak.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir