Kodlama dersi ile yarınlar yeniden yazılacak

Ülkemizde eğitim sisteminde son yıllarda güzel şeyler oluyor. Kodlama dersleri bir süredir konuşuluyordu. Artık ilkokullarda müfredata giriyor. Öğrenciler artık yeni oyunlar üretip oynayacaklar. Kim bilir yakın zaman kendi oyununu kendin yaz gibi yarışmalarda yapılır artık.

İlk okul çocukları artık birisnde bir tablet gördümü aa oyun oynuyor diyorlar. Tablet eşittir oyun mantığı yerleşmiş küçük hafızalara. Çünkü artık aileler okula gitmeden çocuklara tablet alıyorlar.

Ülkemizin dört bir yanına akıllı tahtalar kuruldu , tabletler dağıtıldı. Birde kodlama dersi girdimi hayatımıza korksun dünya. Çünkü genç nüfusu çok fazla olan ülkemiz güzel projelere imza atacaktır.

Fatih projesi farklı şekillerde yoluna devam ediyor. Havaalanı olmadan uçmaktan, uzak biletinden bahsedilemez elbet. Önce okullar teknoloji ile donatıldı. Şimdi ise bu teknolojinin arka tarafını yönetecek gençler yetişecek. Kodlama dersi hayatımıza bir çok yenilikler katacak. Kodlama ile artık çocuklarımız yeni dünyayı kodlayacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir