Kodlama dersleri ile yatırım çeken şirketler kurulucak

Bu yazı iki sene önce (2016 )yazılmıştı. Kodlama o zamanlar çok aranmıyordu. Ama şimdi google de en çok aranan kelimeler arasına girmiş durumda. Günümüzde bir çok başarılı şirket yatırım çekmektedir. Güzel iş fikirleri hepimizin aklının kurcalar durur. Öünümüzdeki yıllarda ülkemizde yazılım şirketlerinin çok fazla yatırım çekeceğini düşünüyorum. Çünkü kodlama dersleri okul dersleri arasında yerini alıyor.

Sokak ta bu işi öğrenen gençlerin projeleri ile internet dünyasında ne var ne yok hızlıca takip edebiliyoruz.  Merak ile kodlamayı öğrenen gençlerin projeleri dünyayı yönetiliyor neredeyse. Ama önümüzdeki yıllarda işin seyri değişecek. Ve genç beyinler bu işi okullu olarak öğrenip kendi oyunlarını yazacaklar. Ve başarılı projeler dünyadan yatırım çekecek.

Yarınlardan ümitliyim. Gelecek nesilller farklı bir dünyaya hazırlanıyor. Teknoloji savaşlarının yaşandığı günümüzde geleceğin nasıl olacağı hakkında bilgi edinmek mümkün. Ama ahlak önemli. Her proje ve her teknik bilgi ahlak çerçevesinde insanlığın hizmetine sunulmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir