Paravan Blog Nedir

            Paravan blog, sitenizin bulunduğu kategori, ilgi alanları ve sitenizin konusu ile ilgili paylaşımların yapıldığı sitelerdir. Bu bloglarda sitenizle ilgili paylaşımlar yapılıyor dememin sebebi, örneğin sitenizde bir konu ile ilgili paylaşımlarınız var veya yeni bir makale, deneme yazıyorsunuz.

             Sizin sitenizdeki bu paylaşımları önceden yapan bir bloğu, konuyu daha geniş anlatabilmek veya örneklendirebilmek amacıyla backlink olarak paravan bloğu gösterebiliriz veya o bloğa gidip kendi yapacağımız paylaşımlarla ilgili daha geniş bilgiler alabiliriz. Böylece konuyu daha sağlıklı bir şekilde okuyucularımıza aktarabiliriz.
 
Paravan Blog Nedir
 
Nasıl Kullanılır?
 
            Örneğin kitaplarla ilgili bir makale yazıyoruz. Ve elbette ki bu makalenin yani kitaplarla ilgili yazdığımız makale kendi içerisinde başlıklara ve konulara ayrılıyor. Makalemizi yazmaya başlamış olalım, kitaplarda neden ön söz kullanılıyor? Neden anlatım çoğu zaman 1. kişi ağzından anlatılıyor gibi soruları makalenizde kullanıp açıklama yaptınız. Örnek vermeniz gerekiyor ama bu örneği farklı bir şekilde verme kanaatindesiniz.

             Bu konuyla ilgili istediğiniz şekilde bir örnek bulamadığınızı farz ediyoruz. Ve internette araştırma yaparken bir sitede, blogta istediğiniz gibi bir örneklendirme buldunuz. Bu blogtaki örneklendirmeleri backlink yaparak kendi bloğunuzda kullandığınız zaman paravan blog kullanmış oluyorsunuz.
 
            Paravan blog kullanarak yazdığınız makaleyi, konuyu, paragrafı daha geniş bir biçimde aktarabiliyorsunuz ve işiniz daha da kolay hale geliyor. Okuyucuların sizleri daha iyi anlamasına yardımcı oluyor. Ve hatta ve hatta okuyucularınızın çoğalmasına bile katkısı olabilir.
 
            Kısaca paravan bloglar yazacağımız makale, yazı, deneme, paragraf gibi yazılarımıza katkı sağlayarak işimizi daha kolay hale getiriyor. Bir kaç saat boyunca uğraşarak anlatabileceğimiz veya anlatamayacağımız bir konuyu paravan blog sayesinde makalemize ekleyip dakikalar içerisinde açıklayıp okuyanlara aktarabilirsiniz. Elimizden geldiği kadarıyla sizlere paravan bloğu aktarmaya çalıştık. Açık bir şekilde anlatabildiğimizi umuyoruz. Ve iyi günler diliyoruz.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir