profesyonel web tasarım nedir

Web Siteleri Nedir Ne İşe Yarar?

            İnternet ağları tüm dünya üzerinde haberleşmenin, bilgi yaymanın, reklam ve ürün tanıtımının kısacası her alanda sosyalleşmenin en etkili ve en büyük öneme sahip teknoloji harikası bir üründür. Artık otobüs saatleri ve vapur saatleri gibi ulaşım ihtiyaçları hatta yemekler bile internet ağları üzerinden sağlanmaktadır. İnternet ağları karmaşık yapıda bilgisayar donanımları ve yazılımları ile oluşturulan ağlar ile tasarlanmıştır.

            Bu anlamda internet ağını kullanacak insanların, bu hizmetten faydalanmasını kolaylaştıracak kolay ve kullanışlı arayüzler geliştirmek amacı ile web adresleri veya diğer bir adı ile web siteleri üretilmektedir. Bu anlam da yapılan başarılı ve kaliteli adresler, özellikle sanal alışveriş platformları profesyonel web tasarım nedir sorusuna verilecek en güzel cevap ve örnek olacaktır.

Profesyonel Web Tasarımı Nedir? 

            Profesyonel web sitesi veya diğer adı ile profesyonel internet adresi, bilgisayar alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından gerek site alt yapısını oluşturacak kaynak kodlar gerek herhangi bir satış durumunda güvenlik açısından alt yapı hizmeti sağlayabilecek kodlar gerek görsel tasarım; fotoğraf ve videolar ile profesyonel bir biçimde,eksiksiz ve hatasız oluşturulan sitelerdir.

            Bu tarz sitelerde hazırlanan ögeler kategori olarak dört kısma ayrılmaktadır. Bu tarz sitelerde ilk olarak sitenin tasarımı ve görselliği açısından bir alt yapı oluşturulmalıdır. Bu alt yapıda HTTP, JavaScript, C, C#, C++ tarzında kodlama dilleri kullanılır. Bundan sonra yapılacak işlemler sitenin altyapısını oluşturacak veri tabanının hazırlanması ile gerçekleşir. Bu aşamada çeşitli programlar kullanılabileceği gibi yaygın olarak MySQL programı tercih edilmektedir.

            Bundan sonra ki aşama sitenin metin içeriğinin, sitede yer alacak resimlerin ve videoların uzman kişiler tarafından hazırlanmasından geçmektedir. Son aşama tamamen hazır hâle gelen sitenin, aktif olarak çalışabilmesi ve daha kolay güncellemeler yapılabilmesi için bir editör veya administrator sayfası oluşturulmaktan geçmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir