Site Google Webmaster Tolls’ A Nasıl Eklenir?

            Kendinize ait bir site ve ya firmanız için site oluşturdunuz. Ve bunu Google Webmaster Tolls’a eklemek mi istiyorsunuz. Bu yazımızda bir Site Google Webmaster Tools’a Nasıl Eklenir Sorusuna cevap vereceğiz. Bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Google Webmaster  Sitenizi Google Webmaster Tools’a eklemek için ilk olarak yapmanız gereken üye olmaktır. Daha sonra aşağıda anlatıldığı gibi yönergeleri izlerseniz sitenizi Google Webmaster Tools’a eklemiş olacaksınız.
 
             Birinci adım: Google Webmastera üye olun ve giriş yapın. İlk olarak Google Webmaster Tools’a üye olmanız gerektiğini söylemiştik. Arama motorunuzda Google webmaster tools’a üye ol diye aratıp çıkan sayfadan üye olabilirsiniz. Üye işleminiz tamamlandıktan sonra Google Webmaster Tools ana ekranında sağ üst köşede bulunan “Sitene Ekle” butonuna basınız. Google Webmaster Tools’a site yüklemenin ilk adımı budur.
 
             İkinci adım: Google Webmaster Tools’a sitenizi ekleme.Üye olduktan sonraki adımımız ise; Google Webmaster Tools’a eklemek istediğimiz sitemizi eklemek. Bunun için ilk olarak Google Webmaster Toolsm sayfasına giriş yapıp oturum açmalısınız. Oturum açtıktan sonra ekranın sağ üst köşesindeki ” Sitene Ekle” butonuna basınız. Siteniz Google Webmaster Tools’a eklenmiş oldu. Ama işlemin bitmesi için sadece bir adımınız kaldı.
 
             Üçüncü adım: Son adımınız. Sitenizi eklediğinizi onaylamanız ya da doğrulamanız istenecektir sizden. İlk olarak üye olup giriş yaptınız, daha sonra ise sitenizi eklediniz. Şimdi ise sitenizi eklediğinizi onaylamanız gerekmektedir. Bunun için ilk adımınız, burada karşımıza çıkan dört seçenekten ilkini seçmek. Seçeneklerden ilki şu: ” Bu HTML doğrulama dosyasını indirin”. Bu seçeneği tıklayıp masaüstümüze indiriyoruz dosyayı. Ve daha sonra bir dosya aktarım programı yani FTP ile sitemize bağlanıyoruz. Daha sonra indirdiğimiz dosyayı sitemize yüklüyoruz. Siteniz eklendi.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir