Ücretsiz Blog Açabileceğiniz Siteler

            İnternet kullanımın yaygınlaşmasıyla beraber popüler olan bloglar herkesin rastladığı sitelerdir. Bu kadar yaygınken ücretsiz blog açabileceğiniz siteler nelerdir? Bu sorunun cevabında oldukça fazla seçenek bulmak mümkün.
 
Ücretsiz Blog Açabileceğiniz Siteler
 
            Blogger, WordPress, Tumblr, LiveJoUrnal, Weebly, Webs, Blog gibi siteler karşımıza çıkmaktadır. Sizlere ücretsiz olarak blog açmada kolaylık sağlayacak bu siteleri kişisel tercih olarak seçebilirsiniz. Hangisi daha fazla tercih edilir sorunun cevabı şüphesiz blogger’dır. Blogger dünya genelinde en bilinen ve en popüler blog sitesi olmuştur.

            Blog serüvenine başlamak isteyen birçok kişinin blogger sitesiyle karşılaşması kaçınılmaz ve gereklidir. Blog siteniz için yeni başlayacaksanız sizlere önerilen blogger olacaktır. Günümüzde blog siteleri o kadar fazla açılmış ki istenilen isimlerin kullanılması mümkün olmadığı durumlar olabiliyor. Ücretsiz olarak bir heves uğruna blog sayfaları açılıp sonrasında bırakılan çok ama çok fazla blog sitesi mevcut durumdadır.

            Siteyi açmak kolay ve ücretsiz ama içini doldurabilmek tamamen kişisel yeteneklere kalmış durumdadır. Bloggerdan sonra en popüler ve tercih edilen site WordPress’tir. En az blogger kadar kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. Türkçe dil desteği de vardır. Bu da kullanıcılara çok kolaylık verecektir.
 
Tumblr son zamanlarda büyük bir ivme kazanmaya başlamıştır. Kullanıcılara kendilerinin siteyi kişileştirmesi için html kodları, temalar gibi seçim özgünlüklerini sağlamıştır.
 
LiveJournal bu bahsettiğimiz blog sitelerinden farklı bir işleyişi vardır. Nasıl mı dersek bunu kullanırsak sanki bir paylaşım sitesinde hissine kapılırsınız. Fakat bu kullanıcılar tarafından hoş karşılanabilir.
 
Weebly sitesi de diğerleri kadar popüler olmasa da güzel özellikleri olan bir sitedir. Grafik desteği bu sitenin en önemli özelliklerindendir.
 
             Blog açma düşüncesinde olan kişilerin bu kadar fazla ücretsiz sahip olabileceği destek ile güzel bir blog sitesi oluşturmaları mümkündür. Tercih ve popülerlik olarak açılabilecek siteler sonrasında üstün, kendi becerileri ile birleşince o blog sitesinin içini doldurmak keyifli bir hale gelecektir.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir