WordPress İle İnternet Sitesi Hazırlamanın Püf Noktaları

            İnternet sitesi hazırlamak için farklı alternatifler mevcuttur. Kodlama bilginize güveniyorsanız, iyi bir tasarımcıyım diyorsanız kendi sitenizi kendiniz hazırlamanın yolunu bulabilirsiniz. Hazırladığınız css dosyalarını html dosyalarını kiraladığınız bir hostinge yükleyerek ve belirli bir alan adı satın alarak size ait bir internet sitesi oluşturabilirsiniz.

            Benim zamanım yok ayrıca kodlama bilgim de yeterli değil, üstüne üstlük tasarım üstadı da değilim diyorsanız, bu durumda yapmanız gereken internette birçok örneğini bulabileceğiniz içerik yönetim sistemlerini kullanmaktır.
 
Wordpress İçerik Yönetim Sistemi

            Piyasada birçok içerik yönetim sistemi bulunmaktadır. Bu içerik yönetim sistemleri ile hazır araçları kullanarak kendinizi ifade eden internet siteleri hazırlayabilirsiniz. WordPress’de bu içerik yönetim sistemlerinden bir tanesidir ve dünyada en çok tercih edilen içerik yönetim sistemidir. WordPress ücretli ve ücretsiz sürümlere sahip bir sistemdir.

            Ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz wordpress içerik yönetim sistemine www.wordpress.com adresinden üye olarak yararlanabilirsiniz. www. wordpress.org adresinden ücretli üyelik alarak daha gelişmiş özelliklere sahip içerik yönetim sistemiyle daha güzel işler çıkarabilirsiniz.
 
WordPress İle İnternet Sitesi Hazırlamanın Püf Noktaları
 
            Wordpress kendi içerisinde farklı temalar sunmaktadır. Sitemize ne sunacağımıza karar verdikten sonra yapmamız gereken buna uygun temayı seçmektir. Wordpress alan adınızı özelleştirin. WordPress ücretli sürümünde var olan bir özellik sayesinde wordpress sitenizin görünür ismini değiştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sitenize uygun bir alan adı satın almanız, sonrasında ise bu alan adını wordpress adınıza yönlendirmenizdir. Böylelikle sitenize gelenler wordpress uzantılı alan adını değil sizin aldığınız alan adını görürler.
 
            İnternet sitenizdeki içeriklere kullanıcıların yorum yapıp yapamayacaklarını belirlemek elinizde. WordPress içerik yönetim sistemini kullanarak yorumları düzenleyebilirsiniz. Wordpress eklentileri sayesinde ip engellemeden, google analytics takibine kadar birçok araca ulaşabilirsiniz. Sitenizi daha detaylı yönetmek için wordpress eklentilerini kullanmayı unutmayın.
 
 
 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir