WordPress Neden Çok Kullanılıyor?

            Wordpress sitesi, oldukça geniş ve sistematik bir işleyişe sahip, aynı zamanda yurtdışındaki okur ve yazarlarla buluşma imkânı sağlayan bir sitedir. Türkiye de yaşayan insanların büyük bir kısmı, kendilerini yazarak ifade etmekten mutlu olur. Site içerisinde, kimi zaman öylesine yazılmış, kimi zaman siyasi içerikli ve bazen de bilgi edinebileceğiniz yazılara rastlamak mümkün.

            Çok kullanılmasının sebeplerinden biri de, yazılarınızın çok fazla kişiye ulaşma şansı olmasıdır. İnsanların sizin yazılarınızı beğenmesi, yazılara yorumlar yapılması hiç tanımadığınız insanlarla yakınlık kuruyor oluşunuz, güzel bir duygu. Site de istediğiniz şekilde resim, müzik ya da video yükleyip paylaşma şansına da sahipsiniz.

            Böylece, okurlarınıza hem görsel anlamda, hem de beğendiğiniz videolarla hoş bir dinleti verebilirsiniz. Türkiye de, bu anlamda internet sitesi maalesef oldukça az. Google a o kadar fazla yazılmıştır ki bu kelimeler, aradığınız kelimeleri hemen bulmanızdan bunu anlayabilirsiniz. Peki, WordPress Neden Çok Kullanılıyor WordPress sitesi, tamamen özgür, belirli kriterler içerisinde aklınıza gelebilecek her türlü yazıyı yazabileceğiniz, geniş bir sosyal ortam. İsterseniz, WordPress uzantısı kullanmadan da platinium üyeliğe yükselterek kullanmanız mümkün.

            Wordpress i ilk kullandığınızda diğer yazarların yazılarını okurken, insanların düşüncelerinin ne kadar farklı olabildiğini görme şansınız oluyor. Özellikle siyasi anlamda bunu fark etmek mümkün. İnsanların WordPress i tercih etmesinin sebeplerinden biri de birçok ülkeden yazar yazılarını paylaştığı için, yabancı dil öğrenme şansınız da bulunuyor. Bilenler için ise bulunmaz bir nimet. Dünyadan her türlü haberi öğrenebilir ya da oralarda yaşayan insanların nasıl bir hayat sürdüklerini de öğrenebilirsiniz.

            Wordpress in size sunduğu imkânlardan biri de, sitenizi kişiselleştirme şansınızın olmasıdır. Farklı temalar yükleyerek sizi ifade eden görsellerle yazılarınızı yazabilir, ya da o görselleri istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. En güzel tarafıysa tabi ki sitenin ücretsiz oluşudur. İsterseniz, size herhangi bir ücret ödemeden bir site sahibi olmanın ayrıcalıklarını sunmaktadır.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir