WordPress Sitede Etiket Sayısı Oranı

            Wordpress kullanıcıların önem vermesi gereken başta kurallardan biri aslında etiket sayısı oranı yanı taglar bunlar bizim Google üzerinde bizim bulunmamız için gerekli etmenlerden biri diyelim bir blog yazısı yazdık. Tag olarak sadece konu ismi değil kitap ekledik bu sayede ne kadar etiket o kadar sitemiz hit gelmesi aslında. Daha detaylı anlatıma girelim hadi.
 
WordPress Sitede Etiket Sayısı Oranı nedir? Sorusuna cevap arayalım.
 
Etiket (Tag) Nedir?
 
            Etiket wordpress Google üzerinde seo ile bulunmasını sağlayan bir sistem. Bir makale yazdığımız zaman etiketler ekliyoruz. Örneğin kitaplar hakkında bir makale yazdık. Bunlar için yaratıcı bir kaç etiket eklediğimiz zaman Örneğin; ”Kitap yazmak, Kitapların dünyası, En güzel kitap, Kitap hayattır.” gibi dozu kaçırmadan insanların Google de arayacağı çoğunluk kelimeleri seçip arama yapıyoruz. Etiketleri bir nevi anahtar kelimeler olarak da düşlenebiliriz.
 
 
Etiket Kullanımında Neler Dikkat Etmeliyiz?
 
1. Kategori isimleri ile etiket isimlerini aynı tutmamıza gerek yok çünkü konu isimi arattığımızda zaten çıkacaktır.
 
2. Yazınızın uzunluğuna göre etiket kullanımı yapın örneğin 500 kadar yakın bir makale 3-4 tane kullanırken 2000-3000 arası kelime olan bir makaleye daha çok kullanmaya özen gösterin bu sayede daha çok bulunma oranınız olur ama her şeyin dozunu unutmayalım.
 
3. Yazım hataları ile Google kandırmaya çalışmayın en çok düştüğünüz hatalardan biri bu konuda çok dikkatli olalım.
 
 
4. Konuyla ilgili etiket kullanmayı unutmayalım hitden daha önemli bir şey bu yazılarınız etiketleri konuyla alakalı olmalıdır.
 
5. Spesifik ve etkileyici kelime seçmeye özen gösterin bu sayede siteniz daha çok ilgi çekmiş olursunuz.
 
Wordpress’de Etiket Nasıl Eklenir?
 
            WordPress admin sayfasına giriyoruz. Yazılarınızı yazdığınız yerin hemen sağ tarafında göreceksiniz oraya yazabilirsiniz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir