WordPress Sitelerde Mutlaka Kullanılması Gereken Eklentiler  

            Wordpress’de en önemli şeylerden birisi kullanılan eklentilerdir. Bu kullanılacak olanlar yüzlercedir ve sizi rakiplerinizden üstün tutmak için önemli bir faktördür. WordPress’in kendine özgü eklentileri ve normal özel olarak kendinizin yapabileceğiniz eklentiler vardır.

             Kendi yaptıklarınızı sürekli güncelleyip yenilemeniz gerekebilir bu yüzden wordpres’in kendine özgü eklentilerini kullanmanızı tavsiye ederim. WordPress Sitelerde Mutlaka Kullanılması Gereken Eklentiler için örnek verecek olursak;
 
1)All in one SEO
 
            Bu eklenti en önemli olanlardan biridir. Web sitenizin Google’da arama yaparken üst sıralarda çıkmasını sağlar.
 
2)Yoast
 
            Sitenize seo eklentisi arıyorsanız dünyada en çok kullanılan eklentilerden biri olan yoast eklentisini kullanabilirsiniz.
 
3)WP Super Cache
 
            Sitenizin daha hızlı yüklenmesini sayfa geçişlerinin daha hızlı olmasını sağlayacak olan bir eklentidir.
 
4)User Pro – Site Üyelik Eklentisi
 
            Wordpress’in bilindik üyelik sayfasından farklı olarak görsel olarak size daha kaliteli bir üyelik yeri oluşturmaya yarayan bir eklentidir.
 
5)Easy Social Share – Sosyal Paylaşım Butonları
 
            Sitenizde olmazsa olmazlarından biri olmalıdır. Facebook, twitter, instagram vb. 20 sosyal ağda desteği olan sosyal paylaşım butonlarını sitenizin adının duyulmasında etkilidir.
 
6)Canlı Chat Eklentisi
 
            Ziyaretçilerle anında iletişime geçip konuşmaya mesajlaşmaya yarayan bir eklentidir. Her sitede göremeyeceğiniz bir şey olduğundan dolayı işinde tecrübeli olan kaliteli sitelerde görebileceğiniz bir eklentidir. WordPressde olmazsa olmazlarından biridir.
 
7)G Trans
 
            Sitenizde yabancı içerikleri Google translate özelliği ile çevire bilir yabancı kullanıcılarda bu sayede yazdığınız içeriği tercüme edip okuyabileceği bir eklentidir.
 
8)Broken Link Checker
 
            Siteniz büyüdükçe sahip olduğunuz bağlantıların tamamının çalışıp çalışmadığını bilemeyiz bu linklerin kontrolü zor olur Broken Link Checker sayesinde çalışmayan linkleri bulabilir sitenizi güncel hale getirebilirsiniz. Mutlaka kullanılması gerekir.
 
9)Smart Youtube Pro
 
            Smart Youtube Pro sayesinde youtubeda gereken videolarını ve video listenizi sitenizin farklı alanlarına kolay bir şekilde ekleyip güncelleyebileceğiniz bir eklentidir.
 
10)Google Analyticator
 
            Site istatistiklerini ölçer. Çok kolay bir şekilde sitenize yerleştirip kullanabilirsiniz. Hem wordpressde site panelinizden görebilir hem de kullanıcıların görebileceği bir şekilde yayınlayabilirsiniz. Evet, bu eklentilerin sayesinde siteniz daha tanınır ve daha şık bir hal alıp daha fazla kişiye ulaşabileceksiniz. Web sitelerinde eklentilerin önemini unutmayın.
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir