WordPress Tema Nasıl Yüklenir?

Artık güzel bir wordpress temanız olmalı. Worpress kurulumu yapmışsanız hazır temalar ile karşılaşırsınız. Eğer WordPress Tema Nasıl Yüklenir sorusunu merak ediyorsanız ve konu hakkında pek fazla bilgiye sahip değilseniz bu makaleyi okumanızda fayda var. WordPress kurlumu gibi WordPresse tema yüklemekte oldukça basit bir işlemdir.

WordPresse Tema Yükleme

Öncelikle WordPress yönetim panelindeki görünüm ayaklarına tıklıyorsunuz. Tıkladıktan sonra karşınıza hazır temalar çıkacaktır. Hazır temalardan herhangi birine tıkladığınız o tema hakkında bilgi alır ve aktifleştirebilirseniz. Ama hazır temalar yerine yeni bir tema oluşturmak istiyorsanız, yeni ekle butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Tıklamanızın ardından öne çıkanlar, popüler, en son ve özellik filtresi sekmeleri karşınıza çıkar. İlk olarak öne çıkanlar karşımıza çıkar popüler sekmesinde en çok kullanılan temalar ile karşılaşırız, en son bölümünde güncel olan temalarla, filtreye tıkladığımızda ise özelliklerini belirleyebildiğimiz temalar ile karşılaşırız.

Popüler temalarda uygun, kişisel blog ve diğer güzel temalara ulaşabilirsiniz. İstediğiniz temayı seçip o temanın önizlemesini görebilirsiniz. Mouse ile seçmek istediğiniz temanın üzerine gelerek kur butonuna tıkladığınızda Worpress teması yüklenecek etkinleştir butonuna tıkladığınız zaman kurulacaktır. Yani sitenizin görünümü seçmiş olduğunuz tema olacaktır.

WordPress Tema Yüklemedeki Bir Diğer Yol

Eğer hazır temalar arasında istediğiniz gibi bir tema bulamadıysanız Zip arşiv formatında olmak şartı ile ücretli veya ücretsiz WordPress temalarından birini bilgisayarınıza indirebilirsiniz ve sitenizde etkinleştirebilirsiniz. Bunu yapabilmek için tema yükle butonuna tıklayın, karşınıza çıkacak olan ekranda eğer elinizde zip biçimde bir tema varsa, buradan yükleyerek kurabilirsiniz gibi bir yazı ile karşılaşırsınız.

Unutmayın indirdiğiniz tema dosyası zip formatında olmalıdır. Dosyanızın zip formatında olduğuna emin olduktan sonra göz at butonuna tıklayıp, bilgisayarınızdan tema dosyasını yüklemeniz gerekmektedir. Ardından şimdi kur butonuna tıklayın ve otomatik yüklendikten sonra etkinleştirme işlemini yapın. Bu işlemin ardından temanızı kullanabilirsiniz. Bir önceki anlattığım yoldaki gibi bu temayı da özelleştirebilirsiniz.

Worpress Tema Özelleştirme

Aktif olan temayı özelleştirebilirsiniz. Tema üzerine birçok değişiklik yapabilir ve tasarımı özgünleştirebilirsiniz.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir