Cilde Düşman Besinler

            Bildiğiniz üzere cildimiz yediklerimizden, soluduğumuz havadan, kullandığımız bakım ürünlerinden hatta havadaki nemden bile etkilenir. Yaşadığımız zamanda kirli hava ve eskiden doğal olan fakat şimdi doğal olmayan her türlü yiyecek içecek giyecek ve bakım ürünleri önce sağlığımızı sonra cildimizin yapısını yavaş yavaş bozuyor. Tabi buna izin vermekte bizim elimizde bunu engellemekte.
 
Ne Yiyoruz?
 
             Bunun için öncelikle kullandığınız tüm yiyecek ve içeceklerin 0 organik olmalı. Çoğu zaman gün içinde yediklerimize dikkat etmiyoruz. Sipariş ettiğimiz gıdanın hangi tür yağda kızartıldığını sormuyoruz. Çünkü vücudumuza giren tüm işlenmiş ve zararlı maddeler cildimizde akne ve sivilce oluşmasına sebep oluyor.

            O yüzden temiz, parlak, berrak bir cilt istiyorsak sebze ağırlıklı beslenmeliyiz. Özellikle yeşil ve turuncu renkli sebzeleri sık sık tüketmeliyiz Örnek vermemiz gerekirse yeşil elma, armut, havuç, portakal, mandalina gibi meyveler tüketebilirsiniz. Unutmayın ne kadar sağlıklı ve besin değeri yüksek gıdalar tüketirsek cildimizde bir o kadar dayanıklı, gergin, parlak olur.
 
Peki, Cilde Düşman Besinler Hangileri?
 
Yağlı Besinler
 
            Günümüzde fast food olarak adlandırılan yemek akımı insanların sağılığını bozarak obeziteyi arttırmaktadır. Bu akıma ek olarak halk arasında abur cubur diye adlandırdığımız hertürlü yağlı, kalorili besinler günümüzde gittikçe artmakta ve yaygınlaşmaktadır. Bu tip besinler tüketen insanların cildi çoğu zaman akneli, sivilceli, yağlı olur. Ek olarak bu besinler iç organlarımızın sağlığını da etkilediği için bağışıklığımız azalır ve bunun sonucunda bir sürü cilt rahatsızlıklarıyla karşılaşırız.
 
Aşırı Ekşi veya Aşırı Tatlı Besinler Tüketmek
 
            Bu tip besinler tüketmek beslenme düzeninizi bozduğu için vücudunuz cildiniz için yeterli e vitaminini ve d vitaminini üretemez. Bu durumda siz ne kadar dıştan çeşitli müdahalelerde bulunmaya çalışsanız da vücudunuzun verimliliği azaldığı için başarılı bir sonuca ulaşamazsınız.
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir