Günlük su ihtiyacının önemi

            Hayatımızı devam ettirmek için olmazsa olmazlarımızdan olan su, hayatımızın her alanında da ihtiyaçlarımızı gidermede kullandığımız doğal bir kaynaktır. Su tüketimi olmadığı zaman 3 gün içeresinde ölme riskimiz vardır. Yaşam kaynağımız olan su, günlük tüketme miktarının altında tüketildiği zamanda hayati risk taşıma grubuna gireriz. Şimdi sizlerle Günlük Su İhtiyacının Önemi hakkında bir kaç başlık sunuyoruz;
 
– Su Organlarımızın Düzenli Çalışmasını Sağlar;

             Vücudumuzun 3/4ü sudan oluşmaktadır. Bu söylemle suyun hayatımızdaki önemini anlayabiliriz. Organlarımızın düzenli çalışması için su en önemli ihtiyacımızdır. Günlük yeterli su tüketilmediği zaman iç organlarımızın çalışması aksamaya başlar. Bu da birçok sağlık sorununu beraberinde getirir. Yeterli su tüketimi olmadığı zaman böbreklerimiz ve bağırsaklarımız düzenli çalışmaz ve vücudumuzdan atmamız gereken zararlı maddeleri atamayız. Zaman içeresinde bu zararlı maddeler vücudumuzda birikerek bizi zehirlemeye başlar ve hastalıklara sebep olur.

            Bunun yanı sıra yeterli su içmediğimizde kandaki su miktarımızda azalır ve yeterli oksijeni organlarımıza taşımaz. Bu da çeşitli kan hastalıklarına sebep olur. Bununla beraber kanla yeterli oksijen taşınmadığı zaman beyin fonksiyonlarımızda bundan fazlası ile etkilenir. Unutkanlık ve baş ağrıları gibi birçok beyinsel hastalığa maruz kalırsınız. Kısacası ilk başta da dediğimiz gibi yeterli su tüketilmediği zaman bütün iç organlarımız hasara uğrar ve gündelik yaşamımızı ciddi olarak etkilemeye başlar.
 
– Su Cildin Yaşlanmasını Önler;

            Cildimizin yaşlanma etkilerine karşı duyduğu tek ihtiyaç nemdir. Cildin nem dengesi sağlanmadığı zaman ya da cilt nem kaybetmeye başladığı zaman yaşlanma belirtileri hızla baş gösterir. Cildin nem dengesini sağlamak için en önemli etken sudur. Hücrelerin canlılığını sağlamak, cildin daha parlak ve canlı olmasını sağlamak, kırışıklıkları önlemek için günlük ihtiyacımızın altında su tüketmemeliyiz. Eğer ki az su tüketiyorsanız, yakın bir zaman içeresinde erken yaşlanma belirtilerini yaşamanız kaçılmazdır. Hem genç kalmak için, hem de sağlıklı bir hayat için su içiniz.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir