Hızlı Zayıflamanın Yolları

            Aslında hızlı zayıflamanın yolları dendiğinde insanların aklına direk bir haftada 5 kilo 10 kilo nasıl veririm geliyor. Ancak bu ne yazık ki mümkün değil. Hızlı zayıflamanın yolları mevcut ve birlikte inceleyelim.
 
Kilo vermek için ne yapılmalıdır?
 
1. Yağlı yiyecekler yemeyi azaltmalısınız.

            İnsanların kilo almasında temel sıkıntı yağların çabuk yakılmaması ve bunun kiloya dönüşmesidir. Bu sebepten yağlı yiyecekleri azaltıp daha sağlıklı yiyecekler yemeliyiz(örn: Meyve, Sebze vs. )
 
2. Öğün sayısını artırmalıyız.

            Az öğün yersem zayıflarım mantığı yanlış bir mantık, çünkü sen örneğin günde 3000 kalori alan bir bireyken bir anda 1500 kaloriye düşürürsen bir kaç gün dayanırsın buna ancak ondan sonra diyeti ve sağlıklı beslenmeyi bırakırsın. Bizim burada yapmamız gereken şey beynimizi kandırıp doyduğumuza ikna etmek ve ara öğünlerde meyve yiyebiliriz veya form tarzı çok kalorisi olmayan ya da lifli yiyecekler tüketmeliyiz. Lifli dememin sebebi de lifin vücutta çabuk yakılmasıdır.
 
3. Sabırlı olmalıyız.

            Sabırlı olmak bu iş için en önemli aşama diyebiliriz aslında; çünkü insanlar bir haftada yaptıklarından sonuç bekliyorlar ancak bir haftada yapılan diyetin sana sonuç verip vermeyeceği yine metabolizma hızınla alakalıdır; eğer metabolizman hızlıysa bir haftada güzel sonuçlar alırsın ancak metabolizması yavaş biriysen bir haftada sonuç alamayabilirsin. Peki, bunu nasıl çözeceğiz: Tabi ki de metabolizma hızını artıracak besinler tüketerek ne gibi diye sorarsanız da Salatalık, lifli yiyecekler, yeşil çay yoğurt(light olanı ideal ama fark etmez) tarzı yiyecekler sizin için idealdir.
 
4. Spor Yapmak

            Spor aslında kilo vermek için çok önemli bir araçtır. Bu aslında çok daha uzun bir konu ancak spor yaparken dikkat etmeniz gereken unsur kardiyoya ağırlık vermektir.  Ancak sadece kardiyo yapmak yine yanlış olur ve ileride verdiğiniz kilolar sizde sarkık bir deri oluşumuna sebep olabilir ki buda gerçekten kötü bir durumdur.
 
5. Pozitif Düşünmek

            Yaptığınız işi yaparken bunu bir zorunlulukmuş gibi düşünmek yerine bunun size sağlayacağı yararları düşünürseniz kendinizi mutlu edersiniz. Son olarak da: En önemli şey olan bu işleri yaparken spora gittiğinizde örneğin sizi motive edecek şeyler yapın mesela müzik dinlemek gibi. Yani demek istediğimiz bu işi asla zorunluluk olarak görmeyin bu iş tamamıyla sizin sağlığınız ve kendinizi daha güzel görmeniz amacıyla yaptığınız ufak değişiklikler gibi düşünün ve emin olun ondan sonra hayat size daha eğlenceli ve mutlu geliyor buna emin olabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir